Büyükşehir Belediyesinin "Kış Spor Okulları" başladı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından her yıl organize edilen Kış Spor Okulları, faaliyetlerine başladı.Belediyeden yapılan...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından her yıl organize edilen Kış Spor Okulları, faaliyetlerine başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, kentte yaşayan çocukların kış aylarını sağlıklı bir ortamda geçirmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalması amacıyla hayata geçirilen Kış Spor Okullarının, aynı zamanda spor yapan çocukların yetenekli oldukları branşlarda kulüp temel eğitim çalışmalarına dahil ederek yarışmacı sporcu olabilmelerini de hedeflediği bildirildi.

Çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla sürdürülen çalışmalarda, öğrencilerin güçlü, kararlı, paylaşımcı ve sorumluluk duygusu taşıyan sporcular olarak yetiştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde 2015'in mayıs ayına kadar devam edecek 2014-2015 Kış Dönemi Spor Okulları, 10 farklı branşta ve 10 farklı spor tesisinde spor tutkunlarına eğitimlere başladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yüzme, temel cimnastik, yelken, masa tenisi, tenis, basketbol, karate, voleybol, satranç ve Bursa'da ilk defa spor okulu kapsamında yer alan bisiklet branşı ile birlikte on farklı branşta açılan kış spor okullarında, yaşları 4 ile 16 arasında değişen 15 binin üzerinde genç eğitim görecek."