Büyükşehir huzurevi sakinlerini umreye gönderiyor

Büyükşehir huzurevi sakinlerini umreye gönderiyor
Büyükşehir huzurevi sakinlerini umreye gönderiyor
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi,  gelen talepler üzerine isteyen huzurevi sakinlerini umreye gönderiyor. Büyükşehir Belediyesi, huzurevinde...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi,  gelen talepler üzerine isteyen huzurevi sakinlerini umreye gönderiyor. 

Büyükşehir Belediyesi, huzurevinde kalan yaşlıları gruplar halinde umre ziyaretine gönderiyor. İlk umre ziyaretini gerçekleştirecek olan grup, Dobruca Sosyal Tesisleri'nde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.

Huzurevi sakinlerinin sosyal yaşamın her alanında olmaları ve sosyal etkinliklerde aktif olarak yer almaları için bugüne kadar her türlü desteği sağladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaşlılardan gelen talep üzerine umre ziyaretlerini başlattıklarını dile getirdi. İsteyen tüm huzurevi sakinlerini gruplar halinde umreye göndereceklerini dile getiren Altepe, ''Yaşlılarımız 10 ? 12 gün kadar kutsal topraklarda olacaklar. İnşallah sağlık ve afiyet içinde bu görevlerini yerine getirecekler. Bundan sonra bayanlar ve diğer isteyeler de gruplar halinde umreye gitmiş olacak'' dedi.

Umreye gidecek ilk gurupta yer alan yaşlılar da kendilerine bu imkanı sağladığı için Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Huzurevi sakinleri daha sonra Huzurevi'nde yapılan duanın ardından arkadaşları ve aileleri tarafından kutsal topraklara uğurlandı.