Büyükşehir'den cami bahçeleri için sosyal alan projeleri

Büyükşehir'den cami bahçeleri için sosyal alan projeleri
Büyükşehir'den cami bahçeleri için sosyal alan projeleri
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte cami bahçelerinin halkın yararlanabileceği sosyal alanlar haline dönüştürülmesi için çalışma...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentte cami bahçelerinin halkın yararlanabileceği sosyal alanlar haline dönüştürülmesi için çalışma başlattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akçalar Camisi'ne kazandırılan sosyal ve kültürel alanları hizmete açan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin aynı zamanda halkın toplanıp istişare ettiği mekanlar olduğunu belirtti.

Cami ve çevrelerinden insanların daha çok istediklerini vurgulayan Altepe, "Buraları sadece namaz kılma mekanı değil. Halkın toplanacağı, her türlü derdini konuşabileceği, buluşup istişare edebileceği, Kur'an-ı Kerim gibi eğitimleri alabileceği birer güzel mekan. Burası da bu kapsamda ele alındı. Diğer camileri de aynı hale getireceğiz. Spor aletleri koyacağız, yürüyüş alanları yapacağız" ifadelerini kullandı.

Akçalar Camisi'ne çevre düzenlemeleri kapsamında bahçe duvarları inşa edildi. Kullanım alanı 9 bin metrekare olan bahçede 2 bin 200 metrekare parke taşı, 550 metrekare yürüyüş yolu, 97 metrekare spor aletleri alanı ve 95 metrekare çocuk oyun alanı çalışmaları yapıldı. Ayrıca oturma bankları ve piknik masaları yerleştirilerek, çay ocağı binası inşa edildi.