Çarşı esnafına perakende satış teknikleri eğitimi

Çarşı esnafına perakende satış teknikleri eğitimi
Çarşı esnafına perakende satış teknikleri eğitimi
BURSA (AA) - BTSO'nun hayata geçirdiği 'Payitaht Çarşı Projesi' kapsamında çarşı esnafına perakende satış teknikleri hakkında iki gün süren eğitim...

BURSA (AA) - BTSO'nun hayata geçirdiği 'Payitaht Çarşı Projesi' kapsamında çarşı esnafına perakende satış teknikleri hakkında iki gün süren eğitim verildi.

Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda eğitmen Burak Ercivan 'Satışın ABC'si' başlıklı eğitim programı ile çarşı esnafına satış süreci, satış becerileri, hizmetin satışa etkisi ve satışın adımları gibi konularda bilgi verdi. 

Kapalı Çarşı ve Tarihi Hanlar Bölgesi'nin daha cazip hale getirilmesi için gerçekleştirilen çalışmaların oldukça önemli olduğunu belirten Ercivan, ''Eğitimlere çarşı esnafımızın yoğun ilgisi oldu. Hem mevcut perakende satış yöntemleriyle ilgili bilgiler paylaştık hem de çarşı esnafımızın yaşadığı tecrübeleri paylaştık. Bu tarihi bölgenin cazip olduğu dönemlerde şimdiden farklı olarak neler yapılmış, bu bölgeyi nasıl daha cazip kılarız gibi konuları konuştuk'' dedi. 

Çarşıda gerekli düzenin ve kalitenin sağlanması açısından gerekli çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyleyen Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği (BTÇH) Başkanı Muhsin Özyıldırım, ''Çarşılarımızda bugüne kadar birçok iyileştirme ve restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi. Biz bu çalışmaların yanı sıra çarşıya bir düzen, disiplin ve kalitenin gelmesini de çok arzu ediyorduk. Bununla ilgili iki adıma önem verdik. Birincisi çağın getirdiği yeni perakende tekniklerini öğrenebilmek, biri de ahilik kültürünü hatırlatabilmekti. Bu yüzden gerçekleştirilen bu gelişim programını çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandı. 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk büyük alışveriş merkezi niteliğindeki kapalı çarşının 7 asırlık geçmişiyle sadece kentin ve ülkenin değil dünyanın önemli değerleri arasında bulunduğunu ifade etti. Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'ni bölge esnafının da katkılarıyla eski ihtişamına kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Burkay, bu tarihi sorumluluğu yerine getirirken kentin ortak aklını harekete geçirerek kamu ve özel sektörle ahenk içerisinde çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Burkay, yoğun talep gördüklerini belirttiği kurumsal gelişim eğitimlerini sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.