Cep telefonu bataryası ve kamerayla ATM dolandırıcılığı

Cep telefonu bataryası ve kamerayla ATM dolandırıcılığı
Cep telefonu bataryası ve kamerayla ATM dolandırıcılığı
- Bursa'da bir bankaya ait ATM'ye yerleştirilen küçük hoparlör kapağının içinden cep telefonu bataryası, mini kamera ve hafıza kartından oluşan düzenek çıktı

BURSA (AA) - Bursa'da bazı vatandaşların kredi kartları ve şifrelerinin, bir bankaya ait ATM'ye yerleştirilen farklı bir düzenek ve cihazla kopyalandığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesi Ata Bulvarı'nda bir bankaya ait ATM'ye para yüklemeye giden görevliler, para makinesi üzerine yapıştırılmış hoparlör kapağı fark etti.

Durumdan şüphelenen banka görevlilerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, ATM'nin şifre yazılan bölümünü görüntüleyecek şekilde yerleştirilen hoparlör kapağını bulunduğu yerden çıkardı.

Kapağın içinde mini kamera, mikro hafıza kartı ve cep telefonu bataryasından oluşan bir düzenek bulan ekipler, banka kartlarının yerleştirildiği bölmeden de küçük bir cihaz çıkardı.

Bu düzenek ve cihazla vatandaşların kredi kartı bilgileri ile şifrelerinin kopyalandığını belirleyen polis, ATM dolandırıcılarını yakalamak için çalışma başlattı.


  ETİKETLER:

  Nilüfer

  ,

  Banka

  ,

  Para

  ,

  Kredi Kartı

  ,

  Kredi

  ,

  ATM

  ,

  hafıza