Cezaevi firarisi "sahte profesör" yakalandı

Cezaevi firarisi "sahte profesör" yakalandı
Cezaevi firarisi "sahte profesör" yakalandı
- Gemlik ilçesindeki cezaevinden firar eden ve kendisini profesör olarak tanıtıp anaokulu, kreş, medikal iş yerlerinden hırsızlık yaptığı öne sürülen kişi yakalandı

BURSA (AA) - Bursa'da, gittiği anaokulu, kreş ve medikal yerlerinde kendisini "profesör" olarak tanıtıp hırsızlık yaptığı iddia edilen cezaevi firarisi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Gemlik ilçesindeki yarı açık cezaevinde tutulan Şenol A. (54), buradan 2012 yılında izinli çıktı ancak dönmedi.

Firari olarak aranan zanlı,  İstanbul , Bursa, Ankara , İzmir ve Eskişehir'deki bazı anaokulu, kreş ve medikal iş yerlerine giderek güven kazanmak için kendisini profesör olarak tanıttı. Şüpheli, okul ve kreşlere torununu kayıt ettireceğini söyleyip görevlilerle konuşurken onların dalgınlığından yararlanarak çanta, cüzdan ve cep telefonlarını çaldı.

Değerli eşyalarının çalındığını fark eden vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, B.S. adına düzenlenmiş kimlik belgesini kullanan zanlıyı Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde Eskişehir'e gitmek için otobüs bileti alırken gözaltına aldı.

Şüphelinin, bazı suçlardan 17 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ve 13 ayrı suçtan arandığı tespit edildi.

Şenol A, emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.