Cezaevinde tiyatro ilgi gördü

Cezaevinde tiyatro ilgi gördü
Cezaevinde tiyatro ilgi gördü
BURSA (AA) - Bursa E Tipi  Cezaevi'nde sahnelenen ''Son Kuşlar" adlı tiyatro oyunu ilgi gördü.Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel...

BURSA (AA) - Bursa E Tipi  Cezaevi'nde sahnelenen ''Son Kuşlar" adlı tiyatro oyunu ilgi gördü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahnelenen oyunu, Bursa Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Hakan Keskin, Cumhuriyet savcıları Aydın İpek, Özgür Katip Kaya, Zekeriya Günal, cezaevi müdürleri, hükümlü ve tutuklular izledi.

Sait Faik Abasıyanık'ın "Son Kuşlar" eserinden Firdevs Aylin Tez'in oyunlaştırdığı, İstanbul Devlet Tiyatroları Sanatçısı Turgay Tanülkü'nün yönettiği ve başrolünü oynadığı tiyatronun oyuncuları mahkum ve tutuklu yakınlarından oluştu.

Turgay Tanülkü, tiyatroyu ülke  genelinde 223 cezaevinde sergileyeceklerini belirterek, 280 bin tutuklu ve 200 bin hükümlüye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

İlgi gören oyun sonunda Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Usta, çocuk tutuklu ve hükümlülerin işlediği tabloyu Tanülkü'ye hediye etti.

Tiyatro oyunu, çocuklarında bulunduğu aynı ortamda bayan tutuklu ve hükümlüler için yeniden sahnelendi.