Cezaevindeki eşi için Başbakan Davutoğlu'ndan yardım istedi

Cezaevindeki eşi için Başbakan Davutoğlu'ndan yardım istedi
Cezaevindeki eşi için Başbakan Davutoğlu'ndan yardım istedi
BURSA (AA) - Bursa'da bir kadın, cezaevinde bulunan hasta eşinin kalan cezasını evde çekmesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu'na mektup yazdı.Nilüfer...

BURSA (AA) - Bursa'da bir kadın , cezaevinde bulunan hasta eşinin kalan cezasını evde çekmesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu'na mektup yazdı.

Nilüfer ilçesinde yaşayan Fatma Yalçıntaş (46), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 yıllık evli olduğu eşinin, zorla senet imzalattırılması olayı nedeniyle 170 bin lira borcundan ötürü 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığını ve 4 aydır Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunduğunu söyledi.

Eşinin, burger hastalığı nedeniyle iki ayağının ve el parmaklarının olmadığını, bir kolunun da kesileceğini belirten Yalçıntaş, "Bakıma muhtaç olduğuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından raporu var. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden de yüzde 86 ağır özürlü olduğu raporu var. Hastalığı kalıcı ve ilerleyici nitelikte" dedi. 

Yalçıntaş, eşinin cezaevi şartlarında bakıma muhtaç bir şekilde yaşamını sürdürmekte olduğunu anlattı.

Davutoğlu'ndan bu konuda yardım istediğini dile getiren Yalçıntaş, "Eşimin cezasının ev hapsine çevrilmesi için Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na bir mektup yazdım ve içinde eşimin halini anlatan bir fotoğrafın da bulunduğu mektubu, Bursa'daki programı sırasında eşimin ablası Lehviye Bilici ile korumalarına ilettim. Şimdi Başbakanımızdan, bu talebimize yanıt vereceği günü bekliyoruz" diye konuştu.