CHP Bursa İl Başkanı Çelik istifa etti

CHP Bursa İl Başkanı Çelik istifa etti
CHP Bursa İl Başkanı Çelik istifa etti
BURSA (AA) - CHP Bursa İl Başkanlığını 30 aydır sürdüren Metin Çelik, milletvekili aday adaylığı başvurusu için görevinden istifa etti.Partinin İl...

BURSA (AA) - CHP Bursa İl Başkanlığını 30 aydır sürdüren Metin Çelik, milletvekili aday adaylığı başvurusu için görevinden istifa etti.

Partinin İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Bursa İl Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda partilinin hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Çelik, Cumhuriyet ilkelerini dahili ve harici bedhahlara karşı korumak amacıyla yola çıktığını bildirdi.

Partililerinin azmi, çalışma gücü ve kenetlenmesinden aldığı güçle CHP'ye bundan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) hizmet etmek istediğini belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Kısıtlı imkanlarımızla seçim çalışmalarımızı birlikte sürdürdük. Bayramlarımızı örgütlerimizle birlikte coşku içinde kutladık. Yerel seçim aday tanıtım toplantısını başarıyla yaptık. Genel Başkanımız, genel başkan yardımcılarımız, Parti Meclisi üyelerimiz ve milletvekillerimizle başarılı çalışmalara imza attık. Kentin sorunlarını ulaşım, çevre kirliliği, maden ocakları, termik santraller ve birçok konuyu Bursa kamuoyunun gündemine taşıdık. Gece gündüz demeden çalıştık. Hiçbir yurttaşımızı ötekileştirmedik. Sokakta, çarşıda, sıkılmadık el, çalmadık kapı bırakmadık. Dini, dili, rengi ve siyasi görüşü ne olursa olsun, kollarımızı ardına kadar açtık. Sıcaklığımızı ve içtenliğimizi hissettirdik. Her platformda CHP'li olmanın verdiği bilinç ve ruhla hareket ettik. Bütün bunları da sizlerden aldığımız güçle yaptık."

Bu arada, CHP İl Yönetim Kurulundan istifa ederek milletvekilliği yarışına katılacaklar da netleşti. Buna göre, İl Sekreterliği görevi de yapan Fatma Belgin Gökçe ile Dinçer Cesur, Cemil Özmen, Abdullah Büyükışıklar, Hasan Taşkut, Taner Çavuş ve Burak İleri istifa eti. Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, İnegöl İlçe Başkanı Turan Neşe, Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, Orhangazi ilçe Başkanı Mehmet Dalyan ile Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Gürkan Esen de milletvekilliği aday adaylığı için görevlerini bıraktı.