CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya:
- "8 Haziran, demokrasinin çağdaş ülkeler seviyesine geldiği, Türkiye'yi taşeron cumhuriyetinden kurtaracak uygulamaların oluştuğu, emeklilerin gerçekten bayram ettiği, yoksulluğun, yatağa aç girmeyen hiçbir çocuğun olmayacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır"

BURSA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, "8 Haziran, demokrasinin çağdaş ülkeler seviyesine geldiği, Türkiye 'yi taşeron cumhuriyetinden kurtaracak uygulamaların oluştuğu, emeklilerin gerçekten bayram ettiği, yoksulluğun, yatağa aç girmeyen hiçbir çocuğun olmayacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır" dedi.

Akkaya, partisinin Bursa İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri öncesi illeri gezdiklerini söyledi.

Türkiye'nin en önemli genel seçimlerinden birinin yapılacağını belirten Akkaya, şöyle devam etti:

"Demokrasinin gerçekten tartışılır hale geldiği ülkemizde CHP, demokrasi tarihimizde en önemli açılımı yapmış olarak yaklaşık 55 ilde adaylarını ön seçimle belirleyerek halkımızın karşısına 7 Haziran'da çıkacaktır. Ön seçim yapılan illerde CHP'deki değişimi görebilirsiniz. Orada kadın adaylarımızın, gençlerin çokluğunu seçim sonuçlarında görebilirsiniz. CHP'deki değişimin 7 Haziran'daki sandık sonuçlarına da CHP iktidarıyla sonuçlanacağına yürekten inanıyoruz. O heyecanı gördük. Ülkemiz 29 Mart'ta bir demokrasi şöleni yaşadı. 7 Haziran akşamını, CHP Genel Merkezi'nde CHP'nin iktidarı ve bu ülkenin yeni başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun yapacağı konuşmayla taçlandırmış olacağız.

Cumhurbaşkanı'nın, '400 vekil verin' nidalarıyla çalmadığı kapı kalmadı. Dün yaptığı konuşmada önce 367, sonra 335'e çekmiş rakamları. Daha 59 gün var seçimlere. O güne kadar 'Şu 267'yi verin de fit olalım' diyecek hale gelecektir ama onu da bulamayacaklardır. Algı yaratan, farklı anket sonuçlarıyla sanki tek başına iktidar olacak, 400 milletvekili çıkaracakmış gibi halkı kandırmaya devam edemeyeceklerini gördüler, anladılar. 400'den 335'e kadar iki ayda iniyorsa seçime kadar da rakamı kaça çekeceğini merakla bekliyoruz. Bunlar gidici. 8 Haziran, demokrasinin çağdaş ülkeler seviyesine geldiği, Türkiye'yi taşeron cumhuriyetinden kurtaracak uygulamaların oluştuğu, emeklilerin gerçekten bayram ettiği, yoksulluğun, yatağa aç girmeyen hiçbir çocuğun olmayacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır."

Bir gazetecinin, "Listede yer almayanlar aynı heyecanla devam edecek mi?" sorusu üzerine Akkaya, partisinde küskünlüğün olmadığını ifade etti.

Siyasetin uzun soluklu olduğuna değinen Akkaya, "Kendi ikbali peşinde koşanların zaten CHP'de yeri olmaz. Çalışmıyorlarsa bize faydası olmaz, zararı olur. Gerçek CHP'liler, seçimde nerede olduklarına bakmaz, CHP'yi nereye getireceklerine bakar" değerlendirmesinde bulundu.

Akkaya, seçim kampanyalarında paradan ziyade gönüllülüğün esas olacağını dile getirerek, bu konuda bütçeyi yerinde ve verimli kullanacaklarını anlattı.

 

CHP'nin seçim kampanyası için hazırlattığı tanıtım filmindeki "kedi" figürüyle verilmek istenen mesajın sorulmasının ardından Akkaya, "Kedinin ne anlama geldiğini geçtiğimiz seçimlerde gördük. Tabii halkımızı da bu konuda bilinçlendirmek bizim de görevimiz. Biz hayvanları da seviyoruz. Kedi de çok güzel, evcil, her evde olması gereken hayvanlardan biri" diye konuştu.