CHP Yalova Milletvekili İnce:

CHP Yalova Milletvekili İnce:
CHP Yalova Milletvekili İnce:
-(Emine Ülker Tarhan) Partimizden ayrılmasına tabii ki üzüldüm. Ama benim partiye bakışımla sayın Tarhan'nın partiye bakışı aynı olamaz. Benim için Cumhuriyet Halk Partisi bir yaşam biçimi"

BURSA (AA) - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "(Emine Ülker Tarhan) Partimizden ayrılmasına tabii ki üzüldüm. Ama benim partiye bakışımla sayın Tarha'nın partiye bakışı aynı olamaz. Benim için Cumhuriyet Halk Partisi bir yaşam biçimi" dedi.

İnce, Bursa Atatürk Düşünce Topluluğunca düzenlenen "Cumhuriyet" adlı etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmadan önce gazetecilere açıklama yapan İnce, partilerinden yapılan istifaları değerlendirdi.

Bir gazetecinin Emine Ülker Tarhan ile ilgili yeni bir siyasi oluşum ortaya çıktı  bunu nasıl karşıladınız? sorusuna İnce şöyle yanıt verdi:

"Sayın Tarhan'la birlikte görev yaptık. Beraber grup başkanvekilliği yaptık. Partimizden ayrılmasına tabii ki üzüldüm. Ama benim partiye bakışımla sayın Tarha'nın partiye bakışı aynı olamaz. Benim için Cumhuriyet Halk Partisi bir yaşam biçimi. 15 yaşında bu partinin  broşürlerini dağıtmış biri olarak,  gençlik kollarında,  ilçe yönetimlerinde, il başkanlığı yapmış biri olarak 12 yıldır da milletvekilliği yapmış birisi olarak  benim partiye bakışımla emekli olduktan sonra partiye üye olup sonra partiden milletvekili olanın bakışı aynı olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi benim için aile gibidir. Atatürk'ün bir emanetidir. Gidenlere üzülürüm ama partiye bakış açımız aynı değil. Yani ben bu partiye milletvekili olmak için gelmedim.  Milletvekillerinin broşürlerini dağıttım yıllarca.  Sonunda da milletvekili oldum."

İnce, herhangi bir partiye geçmesinin söz konusu olmadığını belirterek, "Türkiye'de  dik duran eğilmeyen bükülmeyen kale Cumhuriyet Halk Partisidir.  AKP 'den kurtulmanın yolu  CHP'yi iktidar yapmaktır. Onun için maceraya gerek yok diyorum. Yeni istifalar inşallah olmaz sanmıyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı eleştiren İnce, şöyle konuştu:

"Türkiye'de madencilerimiz yeraltında boğularak ölüyorlar.  Çocuklarımız meydanlarda sopalarla dövülerek öldürülüyorlar. Askerlerimiz sivil kıyafetleri ile eşinin yanında ensesinden kurşunlanıyorlar. Böyle bir ortamda Türkiye'nin Cumhurbaşkanının konuştuğu şeylere bakın; Kristof Kolomb mu Amerikayı keşfetti? ondan önce Müslümanlar mı keşfetti. Küba'da cami var mıydı, yokmuydu?  Kübaya cami yapacakmış kübayı imana getirecek. Yani böyle bir şey olabilir mi?  İsmet Paşayla uğraştı 10 sene. İsmet paşayı bıraktı şimdi  Kristof Kolomb'la uğraşıyor. Yakında Edison'la uğraşacağını tahmin ediyorum. Ampülü Edison bulmadı.  Bursa AKP İl Başkanı buldu diye bir açıklama yaparsa  hiç şaşırmam. Yani böyle bir cehalet böyle bir gündeM saptırma toplumdan bir haber ... O veresiye yaptığı milletin paralarını çarçur ettiği veresiye yaptığı sarayında gündemden uzak,  milletin sorunlarından uzak, emeklilerin geçim sıkıntısından uzak,  çocuklarımızın işsizliğinden uzak...  20 gündür Ermenek'te  yerin altında madencilerimiz  çıkarılmayı bekliyor.  O Kristof Kolomb'la uğraşıyor. Ülkenin geldiği duruma bakın çünkü bu artık sırça köşkünde toplumdan uzaklaşmış kendi gündemini yaratmış  bambaşka bir insanalar topluğu bu AKP bunlardan hep birlikte kurtulmamız lazım."