Cumhuriyet savcısının 2'nci şiir kitabı okurlarla buluştu

Cumhuriyet savcısının 2'nci şiir kitabı okurlarla buluştu
Cumhuriyet savcısının 2'nci şiir kitabı okurlarla buluştu
BURSA (AA) - Bursa'da görev yapan 27 yıllık Cumhuriyet Savcısı Zeki Bayraktar'ın "Ben de Vurdum Ölümü" adlı şiir kitabının ikincisi okurlarla...

BURSA (AA) - Bursa'da görev yapan 27 yıllık Cumhuriyet Savcısı Zeki Bayraktar'ın "Ben de Vurdum Ölümü" adlı şiir kitabının ikincisi okurlarla buluştu.

Bayraktar, şiir kitabıyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, kitapta  aşk , toplumsal olaylar, aile bireyleri ile ilgili her konuda şiirlerin yer aldığını söyledi.

Meslek hayatında insanlarla olan diyalogları nedeniyle birçok olaya şahit olduğunu dile getiren  Savcı  Bayraktar, şöyle konuştu:

"Şiir yazmaya ortaokul yıllarında başladım. Mesleğim gereği insanlarla hep yüz yüzeyim.  Şiirlerimi genelde ilham geldiğinde hemen kalem, kağıdımı alıp yazıyorum. Şiirlerimin çoğu hece vezniyle yazılmış şiirler. Genellikle aşk şiirleri, ilahi aşk, bunun tezahürü olan insanlara, doğaya olan aşk ve toplumsal bazı olaylarla ilgili şiirler yer alıyor bu kitapta yer alıyor. İlk kitabım 60 olan sayfa sayımı ikinci kitabımda 30 ekleyerek, 90 sayfa olarak çıkardım. Hiçbir şair yürek titreyişini, yüreğin sese dönüşen yazısını susturamazsınız. Yüreğin sese dönüşü, yani has ve samimi şiir insanca gören duyan, düşünen, söyleyen, yazanların sayesinde bu gök kubbeyi hep çınlatacak."

Şiir severlerin kitabına ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bayraktar, yeni şiirler yazmaya devam ettiğini ve üçüncü kitabı için hazırlığa başladığını bildirdi.