Değirmenönü ile Karapınar'ı bağlayacak köprünün inşaatı tamamlandı

Değirmenönü ile Karapınar'ı bağlayacak köprünün inşaatı tamamlandı
Değirmenönü ile Karapınar'ı bağlayacak köprünün inşaatı tamamlandı
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, merkez Yıldırım ilçesinde Deliçay'ın ayırdığı Değirmenönü ve Karapınar mahallelerini birbirine bağlayan...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, merkez Yıldırım ilçesinde Deliçay'ın ayırdığı Değirmenönü ve Karapınar mahallelerini birbirine bağlayan köprünün yapımını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 2 milyon lira harcanarak araç trafiğine hazır hale getirilen köprüde incelemelerde bulundu.

Altepe, iki mahallenin kavuşması anlamına gelen köprünün birkaç gün içinde hizmete alınacağını bildirdi.

Bursa'nın daha ulaşılabilir bir kent olması yolunda yatırımlara devam ettiklerini belirten Altepe, şunları kaydetti:

"Karapınar Köprüsü, iki mahalleyi birleştirmenin yanında kent içi trafiğe nefes aldıracak bir köprü. Karapınar Köprüsü, Ankara Yolu'na nefes aldıracak. Bursa'yı boydan boya geçen alternatif 30 metrelik yolun da Yıldırım üzerinden Kestel bağlantısı gerçekleşmiş olacak. İzmir ve Ankara yolları üzerinde yer alan 9 köprü, 60 yıl sonra ilk kez bu dönemde yenilenerek sağlam hale getirildi. Karapınar Köprüsü'nün zincire dahil edilmesiyle kaliteli ulaşımda bir adım daha attık. Onlarca yıl önce yapılması gereken yatırımlar bir bir tamamlanıyor. Değirmenönü ve Karapınar yıllar sonra birbiriyle buluşmuş oldu."