Deniz Baykal Bursa'dan Milletvekili aday adayı oldu

Deniz Baykal Bursa'dan Milletvekili aday adayı oldu
Deniz Baykal Bursa'dan Milletvekili aday adayı oldu
Bursa'da çalışmalarını sürdüren Baykal, esnafı ziyaret ederek oy istiyor

BURSA (AA) - Eski Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Deniz Baykal'ın adaşı ve meslektaşı Av. Deniz Baykal, Bursa'da CHP 'den milletvekili aday adayı oldu.

Seçim çalışmaları kapsamında ilçelerine Deniz Baykal'ın geleceğini öğrenen vatandaşlar karşılarında Bursa barosu avukatlarından Deniz Baykal'ı görünce şaşkınlık yaşıyor.

Baykal ise, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a isminin ve mesleğinin benzemesi nedeniyle, kendisine gösterilen ilgiden memnun oluyor.

Seçim çalışmaları kapsamında İnegöl ilçesine gelen Deniz Baykal,  AA muhabirine yaptığı açıklamada,  1977 yılında Artvin'de doğduğunu belirterek,  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduğunu söyledi.

'Deniz Baykal' isminin kendisine ciddi bir avantaj sağladığını ifade eden Baykal, seçmenlerin aklında daha kolay kaldığını, bazı seçmenlerin kendisine sırf isminden dolayı sempati duyduğunu kaydetti. 

Eski CHP Genel Başkanı ile isim ve soy isminin yanı sıra mesleklerinin de aynı olduğuna belirten Baykal  şunları söyledi:

"Öncelikle Deniz Baykal bu partiye ciddi anlamda hizmet vermiş, bizim ağabeyimiz, büyüğümüz, siyaset üstadımızdır. Tabi Deniz Baykal isminin ciddi anlamda bir avantajı var. Deniz Beyi ben ilk tanıdığımda 12 yaşındaydım. Aslında benim ismimin Deniz olmasının yegane sebeplerinden bir tanesi Deniz Gezmiş'in asıldığı tarihte babam lise öğrencisiymiş, 'Oğlum olursa adını Deniz koyacağım' demiş. Baykal soy adı da böyle denk gelince Deniz Baykal olmuşum. İkisini birden çağrıştırıyor. Bu iki isim de benim üzerimde ciddi anlamda bir sorumluluktur."