Deniz Feneri'nden ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Deniz Feneri'nden ihtiyaç sahiplerine yardım eli
Deniz Feneri'nden ihtiyaç sahiplerine yardım eli
- Dernek mensupları, 3 gün sürecek program kapsamında Bursa'da maddi durumu yetersiz ailelere yardım dağıtmaya başladı

BURSA (AA) - Deniz Feneri Derneği yetkilileri, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak için geldikleri Bursa'da, 3 günlük çalışma kapsamında maddi durumu yetersiz ailelere gıda ve temizlik malzemesi dağıtıyor.

Dernek yetkilileri, daha önce belirlenen maddi durumu yetersiz ailelerin evlerine giderek gıda ve ailelerin diğer ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulundu. Bu ailelerin bir kısmına yıllardır her ay gıda ve ihtiyaçları doğrultusunda diğer yardımların yapıldığı belirtildi. Yardım çalışmaları 3 gün sürecek.

İhtiyaç sahibi aileler, kendileri ya da komşuları tarafından derneğe bildiriliyor. Sosyal inceleme konusunda eğitim almış gönüllüler de bu aileleri yoksulluk tespiti için evlerinde ziyaret ediyor. Onların hazırladığı sosyal inceleme raporlarına göre dernek yardımın miktarı ve süresini belirliyor. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar arasında gıda, yakacak, giyecek, barınma, nakit, sağlık, eşya, eğitim ve temizlik ürünleri bulunuyor.

Bursa'da bugüne kadar 6 bin 506 ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunduklarını ifade eden yetkililer, önceki yıllarda Büyükorhan ilçesi Geynik Mahallesi'nde okul yaptırıldığını ifade etti.