DGP Genel Başkanı Bal:

DGP Genel Başkanı Bal:
DGP Genel Başkanı Bal:
- "Sağcının, solcunun, Sünninin, Alevi'nin, herkesin desteğiyle buradayız"

BURSA (AA) - Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal, "Sağcının, solcunun, Sünni'nin, Alevi'nin herkesin desteğiyle buradayız" dedi.

İdris Bal, DGP Bursa İl Başkanlığı binası açılış töreninde yaptığı konuşmada, partilerinin ilk il başkanlık binasını Bursa'da açtıklarını söyledi.

"Sağcının, solcunun, Sünni'nin, Alevi'nin herkesin desteğiyle buradayız" diyen Bal, şöyle konuştu: 

"Zira biz samimi olarak başkalarının tekerleme olarak söylediği gibi değil, inanarak yaradılanı Yaradan'dan ötürü seviyoruz, ayrım yapmıyoruz.  Bu ülke için temel ortak paydanın demokrasi hukuk olması gerektiğine inanıyoruz. Bu yolda önümüze çok ciddi sıkıntılar çıktı. Arkadaşlarımız buna şahit engellenmeye çalışıldık. Korkutulduk arkadaşlarımız caydırıldı ama biz partimizi kurduk. Partimizi kurmakla da kalmadık, seçime girebilmek için yeterli sayıda ilimizde ilçemizde teşkilatlandık."

Her gün yeni bir hukuksuzluğun ortaya çıktığını ileri süren Bal, "Devlet kurumlarımıza vatandaşlara, medyaya, gazetecilere iş adamlarına baskıyı görüyoruz. Dünün mağduru, şimdi eziyet etmeye başladığı zaman 'bir dakika dur' dedikleri için bazı insanlar ekmeklerinden oluyor" ifadesini kullandı. 

İdris Bal, partisinin il binasının açılış kurdelesini kesti.