Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Bursa'da sabah namazı kıldırdı

BURSA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bursa'da sabah namazı kıldırdı.Görmez, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında...

BURSA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bursa'da sabah namazı kıldırdı.

Görmez, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında bulunduğu Bursa'da, sabah namazı için Nilüfer Edebali Camisi'ne gitti. Namazı kıldıran Görmez, daha sonra vaaz verdi.

Görmez, vaazında, böyle bir mabette Allah'ın rızası etrafında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Cami ve Gençlik  Haftası vesilesiyle Bursa'da bulunduğunu hatırlatan Görmez, şöyle konuştu:

"Dün akşam büyük bir salonda binlerce genç kardeşimizle beraber olduk. Bu sabah da sizlerle birlikte olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugünün hediyesi olarak gençlere bir hatırlatmada bulunmak istiyorum Resul-i Ekrem'in hayatı en ince noktalarına  kadar yazılmış bize kalmıştır. Ancak bilhassa gençlik hayatında Resul-i Ekremin neler yaptığına dair teferruatlı bir şekilde bilgileri elimizde yok. Temel bilgiler mevcut. Resul-i Ekrem'in bilhassa dede ocağında, amca ocağında yaptıklarını biliyoruz. Ticaretini biliyoruz. Evlilikten önceki hayatına dair ana noktaları biliyoruz. Fakat o gençlik hayatının tamamını bize özetleyen bir hadis var. Bu hadis, Kur'an-ı Kerim'den sonra en sahih kitap olarak kabul ettiğimiz Buhari'nin hadisidir aynı zamanda. Buhari'nin, vahyin nasıl başladığını bize rivayet ettiği hadistir. Burada Efendimizin gençlik hayatı tamamen özetleniyor."