Dokunmatik kitaplar okuyucularıyla buluştu

Dokunmatik kitaplar okuyucularıyla buluştu
Dokunmatik kitaplar okuyucularıyla buluştu
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ tarafından hazırlanan dokunmatik etkileşimli kitap örnekleri, Bursa 13'üncü Kitap...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ tarafından hazırlanan dokunmatik etkileşimli kitap örnekleri, Bursa 13'üncü Kitap Fuarı'nda tanıtıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ellerinden tablet ve akıllı telefon düşmeyen yeni neslin bu teknolojileri daha verimli kullanması hedefiyle geliştirilen ve kitap okumayı aynı zamanda eğlenceli hale getiren uygulama, Apple Store ve Google Play'den ücretsiz indirilebiliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kent belgeliğine kazandırılan 198 eserin de okuyucuyla buluştuğu stantta, aynı zamanda "Geleceği Okuyan Kalemler" kitabına eserleriyle katkı veren küçük yazarlar da imza dağıttı.

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ve Türkiye Yayıncılar Birliği birliğiyle düzenlenen ve ilk 6 günde 185 bin kişinin ziyaret ettiği Bursa 13'üncü Kitap Fuarı'nda, "Bursa'nın Kitapçısı" sloganıyla stant açan Büyükşehir Belediyesinin yayınları büyük ilgi görüyor.

Yeni neslin zamanının büyük bir bölümünü tablet ve akıllı cep telefonlarla geçirdiğini göz önünde bulunduran Kültür AŞ, dokunmatik etkileşimli kitap örnekleriyle kitap okumayı daha eğlenceli hale getirdi.

Fuarda bu yeni uygulamanın da tanıtımı yapılırken Apple Store ve Google Play'den ücretsiz indirilebilen "Unutulmuş Çocuk Oyunları" ve "Osman Bey" adlı iki uygulama okuyucuyla buluştu. Bu uygulamalara tablet ve akıllı telefonlarına ücretsiz olarak indiren okurlar, bir taraftan kitap okurken aynı zamanda okumayı eğlenceli hale getirecek oyunlar da oynayabilecek.

"Unutulmuş Çocuk Oyunları" uygulaması Türkçe, İngilizce, Arapça ve Rusça, "Osman Bey" uygulaması da Türkçe, İngilizce yazılı ve işitsel olarak hazırlanırken uygulama sayısının önümüzdeki süreçte daha da artırılacağı belirtildi.