Dosya masrafının iadesi için oturma eylemi yaptılar

Dosya masrafının iadesi için oturma eylemi yaptılar
Dosya masrafının iadesi için oturma eylemi yaptılar
BURSA (AA) - Bursa'da, banka kredisi kullanan bazı tüketiciler, bankaya yaptıkları müracaata rağmen dosya ve komisyon masraflarının iade edilmediği...

BURSA (AA) - Bursa'da, banka kredisi kullanan bazı tüketiciler, bankaya yaptıkları müracaata rağmen dosya ve komisyon masraflarının iade edilmediği gerekçesiyle oturma eylemi yaptı.

Heykel semtindeki banka şubesi önünde bir grup tüketici ile oturma eylemi yapan Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bankalara karşı hukuk mücadelelerinin devam ettiğini söyledi.

Türkiye 'deki bütün bankaların yetkililerine çağrıda bulunan Yılmaz, "Tüketicilerimizin dosya masraflarını lütfen bir an önce iade edin. Tüketiciden haksız ve hukuksuz olarak tahsil etiğiniz dosya masrafları ve komisyonlarını hakem heyetlerine gerek bırakmaksızın ödeyin" dedi.

Yılmaz, önümüzdeki günlerde kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapılmazsa, Türkiye Tüketici Hareketi bileşenleri ile görüşerek diğer illerde de oturma eylemi yapacaklarını sözlerine ekledi.

Grup, eylemi sonlandırdıktan sonra dağıldı.