Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
-Valisi Karaloğlu, Dünya Çevre Günü dolayısıyla 8 kilometrelik Günbatımı Sırtı Parkuru'nu yürüdü

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu,  Dünya Çevre Günü dolayısıyla Günbatımı Sırtı Parkuru'nu 150 kişi ile birlikte yürüdü.

Vali Karaloğlu, İznik İhsaniye Mahallesinden vatandaşların yoğun katılımı ile başlayan 8 kilometrelik etabı 3 saatte Dereköy'de bitirdi.

Başlangıç noktasında gazetecilere açıklamaya yapan Karaloğlu, gün batımı sırtı parkurundaki ilk adımları nevruz bayramında atmayı planladıklarını ancak hava şartlarının müsaade etmediğini söyledi.

Bursa'nın,  Türkiye 'nin doğası en güzel illerinden bir tanesi olduğunu belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Bu yürüyüşün amacı Dünya çevre gününe vurgu yapmak, çevre açısından farkındalığı arttırmak ve diğer taraftan da Bursa'da doğa sporlarının yapılabileceği alanların çok olduğunu da İznik İhsaniye Köyünden bütün dünyaya Türkiye'ye tekrar duyurmak istiyoruz. Davet ediyoruz insanımızı, insanlığı davet ediyoruz, gelin Bursa'nın bu doğasını hep beraber paylaşalım. Doğaya zarar vermeden, çevreye zarar vermeden, çevreyi de koruyarak Dünya çevre günü ve haftası nedeniyle de bu vurguyu yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Ben bu gün yürüyüşümüze katılan bütün arkadaşlarımı da kutluyorum."

Yürüyüşe, İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve İznik belediye Başkanı Osman Sargın'da katıldı.

 


  ETİKETLER:

  Nevruz

  ,

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Hava

  ,

  doğa