Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Yıldırım Belediye Başkanı Edebali, mesaisini tekerlekli sandalyede geçirmeye karar vererek belediyeye bu araçla geldi - Edebali: "Gerçekten yaşamlarının çok zor olduğunu gördüm. Şu an belki sağlıklıyız ancak birkaç dakika sonra biz de engelli olabiliriz"

BURSA (AA) - Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, engellilerin sorunlarına dikkati çekebilmek ve yaşadıklarını hissedebilmek amacıyla belediyeye tekerlekli sandalyeyle gelip makamında bu araçta oturarak çalıştı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplumda engelliler konusunda farkındalık oluşmasına katkı sağlamak isteyen Edebali, belediyeye tekerlekli sandalyeyle geldi.

Tekerlekli sandalyede oturarak çalışan Edebali, " Dünya Engelliler Günü"nde bu vatandaşların anlayabilmek ve yaşadıklarını hissedebilmek için bunu yaptığını bildirdi.

Öncelikle zihinlerdeki engellerin kalkması gerektiğini belirten Edebali, şunları kaydetti:

"Bir günümü tekerlekli sandalyede geçirmeye karar verdim. Gerçekten yaşamlarının çok zor olduğunu gördüm. Şu an belki sağlıklıyız ancak birkaç dakika sonra biz de engelli olabiliriz. Hepimiz bir engelli adayıyız. İşte bu gerçek nedeniyle bütün çalışmalarımızı engelli kardeşlerimize göre planlıyoruz. Engelliler için önemli projeleri birer birer hayata geçirdik. Çalışmalarımızda, planlamalarımızda engelli gibi düşünüyor ve öyle davranıyoruz. Amacımız, Yıldırım'ı engelliler için daha yaşanabilir bir ilçe konumuna getirmek. Engelsiz Masamız ile de tüm engellilerin sesi olmaya kararlıyız."

Edebali, toplumun her kesimini eşit ve adil kucaklama gayretiyle engellilere sahip çıktıklarını ifade etti.

Yıldırım Belediyesi olarak pozitif ayrımcılığa devam edeceklerini vurgulayan Edebali, "Engelli kardeşlerimize her anlamda destek olacağız" ifadesini kullandı.