Dünya Hayvanları Koruma Günü

Dünya Hayvanları Koruma Günü
Dünya Hayvanları Koruma Günü
- Minik öğrenciler, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret etti

BURSA (AA) - Özel İdare İlkokulu öğrencileri,  Dünya  Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, hayvan sevgisine dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin, Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şube Başkanı Saadet Yazıcı ile öğretmenler katıldı.

Çocuklarla barınağı gezen ve hayvanlarla ilgilenen Dündar, şunları kaydetti:

"Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Avrupa 'nın örnek aldığı bir tesis. 114 dönümlük arazi üzerine kurulan, 52 personelimizin görev yaptığı ve yıllık 2 milyon liralık bütçe ayırdığımız bu tesisimizde, sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerini yapıyoruz. Tesisimizde 758 köpek ve 270 kedimiz var. Vatandaşlarımız bu tesisimizi yılın 365 günü ziyaret edebilirler. Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, aynı zamanda veterinerlik öğrencileri için önemli bir eğitim merkezi konumunda. Her yıl gerek Türkiye'deki gerekse de Avrupa'nın çeşitli üniversitelerinde eğitim gören veterinerlik öğrencileri merkezimize gelerek staj yapmaktalar."

Daha sonra yöneticiler ve görevliler nezaretinde barınağı gezen öğrenciler, Midilli atları, kedi ve köpeklerle ilgilenme imkanı buldu.