Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması
- MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen etkinlikte, Doğu Marmara'da başarılı bulunan okul ve kurumların temsilcilerine ödülleri teslim edildi

BURSA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması" kapsamında Doğu Marmara'da başarılı bulunan okul ve kurumların temsilcilerine ödülleri verildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vadisi'ndeki Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan MEB Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel, içinde bulunulan bilgi çağının baş döndürücü gelişmelere sahne olduğunu, bilim ve teknolojideki ilerlemelerin yenilikçi organizasyonları zorunlu kıldığını söyledi.

Eğitim kurumlarını çağa ayak uydurabilecek konuma getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Erdel, "Değişimi yönetmek için bilgiye sahip olmak yeterli olmayıp onu üretmek de gerekmektedir. Günümüz eğitim kurumları, bilgi veren kurumlar ötesinde tüm paydaşlarıyla bilgiyi yönetebilmeyi öğreten bir konuma sahip olmak zorundadır" dedi.

Erdel, organizasyonu ilk kez 2011-2012 eğitim öğretim yılında gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, bu yıl başvuru ve değerlendirme sürecinde bazı değişiklikler yaptıklarını ifade etti. 

"Öğretim Yöntem ve Teknikleri", "Sanatsal, Çevreci ve Kültürel Faaliyetler", "Okul İdaresinin Geliştirilmesi", "Eğitim ve Öğretim Gelişim ve Yönlendirme" ve "Serbest" kategorilerinde yapılan bin 47 başvurunun titizlikle incelendiğini anlatan Erdel, değerlendirme sonucu 88 başvurunun bölgesel ödül almaya hak kazandığını dile getirdi.

Daha sonra, 5 kategoride değerlendirme sonucu belirlenen Bolu, Eskişehir ve Bursa'dan 88 okul ve kurumun temsilcilerine ödülleri teslim edildi.