El emeği ürünler Gemlik Paşa Konağı'nda

El emeği ürünler Gemlik Paşa Konağı'nda
El emeği ürünler Gemlik Paşa Konağı'nda
- BUSMEK bünyesinde Gemlik Paşa Konağı Kültür Merkezi'nde eğitim alan kursiyerler sergi açtı

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) bünyesinde Gemlik Paşa Konağı Kültür Merkezi'nde eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünleri, özel bir sergiyle sanatseverlerin izlenimine sunuldu.

Paşa Konağı Kültür Merkezinde 36 ayrı grupta, 23 branşta 18 personel eşliğinde eğitimlerini tamamlayan 669 kursiyer, yaşamlarına renk katan hobilerinin ürünlerini aynı sergide buluşturdu. Kursiyerler, sergi heyecanını da aileleri ve çalışma arkadaşlarıyla paylaştı. Kursiyerlerin resim, nakış, tel kırma, tezhip, çini, hat, ebru ve koza çiçek yapımı ile giyim branşlarında yıl boyu yaptıkları ürünler, Gemlikli sanatseverlerin de büyük beğenisini kazandı.

Paşa Konağı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sergisinin açılışı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUSMEK'in Büyükşehir Belediyesi'nin önemli bir sosyal sorumluluk faaliyeti olduğunu ifade etti.

Altepe, pek çok alanda sanat ve mesleki eğitim ihtiyaçlarına cevap veren BUSMEK'in kursiyerlerin kültürel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunduğunu belirterek, "Vatandaşlarımız katıldıkları kurslarda hem kendilerini geliştiriyor hem de aile bütçelerine ve üretime destek olarak ülke ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Kadınların üretimde daha aktif rol almaları gerekiyor. Bizler her konuda çalışmalarımızı gerçekleştirmek için gece gündüz demeden hizmete devam ediyoruz. Yeter ki insanımız mutlu olsun" dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Büyükşehir Belediyesinin hizmetleriyle Bursa'nın ilçelerine de değer kattığını hatırlatarak, Gemlik'e kazandırdığı yatırımlardan dolayı Altepe'ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Altepe ve Yılmaz, serginin açılış kurdelesini kesti, sergiyi gezdi ve kursiyerlerin eserlerini tek tek inceledi. Altepe, kursları tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını da verdi.