Erdoğan ailesi üçüncü çocuklarına "Recep Tayyip" ismini koydu

Erdoğan ailesi üçüncü çocuklarına "Recep Tayyip" ismini koydu
Erdoğan ailesi üçüncü çocuklarına "Recep Tayyip" ismini koydu
- İnegöl'de yaşayan Tuncay ve Pınar Erdoğan çifti, üçüncü çocuklarına ''Recep Tayyip'' adını verdi - Baba Erdoğan: "Sayın Cumhurbaşkanımızla dünya gözüyle bir kere görüşebilme arzumuz, isteğimiz var. Umarım Allah bize o günü nasip eder" - Anne Erdoğan: "Kendisi sevdiğimiz bir lider. Eşimle bu ismi koyma kararını beraber aldık"

BURSA (AA) - ŞABAN KILIÇCI - İnegöl ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı soyadını taşıyan çift, üçüncü çocuklarına ''Recep Tayyip'' adını verdi.

İlçede mobilya sanayisinde çalışan baba Tuncay Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a duydukları sevgiden dolayı üçüncü çocuklarına "Recep Tayyip" ismini koyduklarını söyledi.

Bu 12-13 yıllık süreçte yapılanları gördüklerini anlatan Erdoğan, "O dönemlerde ilk çocuğumuzda hastanelerde çektiğimiz çileleri çok iyi biliyoruz. Ondan sonraki düzenlemeleri çok iyi gördük. Biz sabahları gidip akşam eve zor geldiğimiz günleri gördük. Yeri geldi muayene olamadığımız, ertesi günlere aktarılan günleri yaşadık. Biz bunları kulaktan duymadık, birebir yaşadık. Şimdi eğitim olsun, hastaneler olsun, çok güzel şeyler olduğunu gördük. Allah yolunu açık etsin, saygı duyduğumuz bir lider" ifadelerini kullandı.

"Recep Tayyip" ismini uzun zamandır düşündüklerini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: 

''Zaten soyismimiz de Erdoğan. İlk çocuğumda ben bu ismi düşünmüştüm ama kız oldu. İkinci çocuğum doğduğumda babam vefat etmişti. Babamın ismini vermemin daha doğru olacağını düşündük, öyle karar kıldık. Nasip bu zamanaymış. Allah'ın lütfu bir yavrumuz daha oldu. Ona da bu ismi uygun gördük. Hakkımızda hayırlısı inşallah."

- "Randevu talebinde bulunanlar bile var"

Arkadaş ve aile çevresinden olumlu tepkiler aldığını dile getiren Erdoğan, "Arkadaş çevremizde, aile ortamında bu konuda arkadaşlar işi biraz espriye dökenler oluyor. 'Sayın Cumhurbaşkanımıza selam söyle, görmek isteriz, ziyaretine gelmek isteriz' diyenler var. Randevu talebinde bulunanlar var. Sağolsunlar iyi mesajlar alıyoruz. Şu ana kadar gayet güzel mesajlar aldık, hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tuncay Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze görüşmeyi arzu ettiklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızla  dünya gözüyle bir kere görüşebilme arzumuz, isteğimiz var. Umarım Allah bize o günü nasip eder" dedi.

Anne Pınar Erdoğan ise çocuğunun "Recep Tayyip" ismini taşımasından dolayı gururlu olduklarını kaydederek, "Güzel bir duygu. Kendisi sevdiğimiz bir lider. Eşimle bu ismi koyma kararını beraber aldık. İkimiz de bu ismi koymayı düşünüyorduk. Cumhurbaşkanımız ile görüşmeyi çok istiyoruz" şeklinde konuştu.