Eşine destek olmak isteyen kadın "kaynakçı" oldu

Eşine destek olmak isteyen kadın "kaynakçı" oldu
Eşine destek olmak isteyen kadın "kaynakçı" oldu
- Karacabey Sanayi Sitesi'nde kaynakçılık yapan eşinin işleri kötüye gidince dükkanda çalışmaya başlayan kadın, 6 ayda mesleği öğrendi - Bir çocuk annesi Özoğlu: - "Bütün zorlukları beraber yendik. Güzel paralar kazanmaya başladık. En önemlisi dükkanı kapamaktan vazgeçtik"

BURSA (AA) - Kaynakçılık yapan eşine yardımcı olmak için  yerine gitmeye başlayan Aynur Özoğlu (37), 6 ayda mesleği öğrenerek eşinin en büyük destekçisi oldu.

Aynur Özoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşi Engin Özoğlu'nun Karacabey Sanayi Sitesi'nde 3  yıl önce paslanmaz metal ve  kaynak işlerinin yapıldığı bir iş yeri açtığını söyledi. Bir süre önce eşinin işlerinin kötüye gitmeye başladığını belirten Özoğlu, şöyle konuştu:

"Eşime destek olmak, telefonlara bakmak, çay yapmak, elemanlara yemek yapmak için 6 ay önce dükkanda çalışmaya başladım. Bir süre sonra punta atmayı, kaynak yapmayı öğrendim. Şimdi ise dükkandaki tüm makineleri kullanabiliyorum. Kaynakçılık yapmak kadınlar için zor gibi gelebilir ama bayanların üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bütün kadınlara sesleniyorum; kadınların başaramayacağı hiçbir iş yok. Kollarını sıvasınlar ve işin başına geçsinler".

Ailesinin ve arkadaşlarının da kendisine yardımcı olduğunu söyleyen Özoğlu, "Bütün zorlukları beraber yendik. Güzel paralar kazanmaya başladık. En önemlisi dükkanı kapamaktan vazgeçtik" dedi.  

Başta kaynak yapmakta zorlandığını dile getiren Özoğlu, zamanla işlere alıştığını sözlerine ekledi.

Engin Özoğlu da eşiyle çalışmaktan mutluluk duyduğunu anlatarak, onun desteğiyle daha fazla iş yaptıklarını ve personel maliyetini azalttıklarını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Çay

  ,

  personel

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  kaynak

  ,

  iş yeri