Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- "Gençlerin bilgiye kolay ulaşmasını istiyoruz. Bunun için de gençlere sınırsız ve ücretsiz internet hizmeti sunacağız. Çalışmalar yapıyoruz, bunu yakın zamanda başlatacağız"

BURSA (AA) - Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, "Gençlerin bilgiye kolay ulaşmasını istiyoruz. Bunun için de gençlere sınırsız ve ücretsiz internet hizmeti sunacağız. Çalışmalar yapıyoruz, bunu yakın zamanda başlatacağız" dedi. 

AK Parti Bursa Gençlik Kolları'nın, üniversite öğrencilerinin katılımıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki (AKKM) Gölpark Tesisleri'nde düzenlediği programda konuşan Ala, her çağın kendine özgün birtakım özelliklerinin bulunduğunu, bu kuşağın da iletişim devriminin olduğu bir çağda yaşadığını söyledi.

Gençler için yeni kararlar almak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Ala, seçmen yaşını 18'e indirdiklerini, seçilme yaşını da 18'e düşürmeye çalıştıklarını belirtti. 

Ala, kendisiyle ilgili karar verme yetisine sahip gençlerin ülke yönetiminde daha etkili olmasını istediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

" İş dünyasına daha fazla katılabilmeniz için daha fazla kısmi çalışma imkanları geliştireceğiz. Onları şimdi düzenliyoruz. İş kuran kardeşlerimize hibe, destek ve kredi vereceğiz. Hem iş kuracaksınız hem de ülkenin Gayri Safi Milli Hasılası'na (GSMH) katkıda bulunacaksınız. Aranızdan Bill Gates'ler Steve Jobs'lar çıkacak. Belki onları aşan icatları yapan gençler çıkacak. Sivil toplumu yöneten ve katkıda bulunan kardeşlerimiz çıkacak. Biz buna inanıyoruz. GSMH'yı 2 bin 500 dolardan 10 bin dolara çıkardık ama bundan sonraki ilk hedefimiz 25 bin dolar. Gençlere güveniyoruz ve bunu gençlerin yapacağını biliyoruz. Gençlerin ekonomiye dahil oldukça çok daha hızlı gelişeceğimizi biliyoruz."

Üniversiteyi kazanan gençlerin barınma sorunuyla karşı karşıya kaldığına dikkati çeken Ala, şunları kaydetti:

"1-2 yıl içerisinde yapacağımız projelerle üniversiteyi kazananlara nerede kalacağı söylenecek. 'Şu yurtta yeriniz hazır' denilecek. Arzu ederseniz, arzu etmiyorsanız mesele yok. Çünkü onun ne büyük bir sıkıntı olduğunu bizler de yaşayarak gördük. 'Bundan sonraki gençlerimiz bunları yaşamasın' diye bu taahhütlerde bulunuyoruz. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak isteyen gençlere de katkılarda bulunacağız. Gençlerin bilgiye kolay ulaşmasını istiyoruz. Bunun için de gençlere sınırsız ve ücretsiz internet hizmeti sunacağız. Çalışmalar yapıyoruz, bunu yakın zamanda başlatacağız. Osmanlı'nın torunlarısınız ve o imparatorluğun başkentinde eğitim görüyorsunuz. Sizin sorumluluklarınız Türkiye 'nin sınırlarıyla kalmaz. Sorumluluğunuz birinci etapta 1,5 milyarlık İslam alemine, ikinci etapta da bütün insanlığa karşıdır."