Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- "Bu terörü bizim önümüze koyanlar bilsinler ki bunu da çözeceğiz. Bir sorunu çözmenin bütün yönleri, yolları vardır. Biz diyalogdan, konuşarak sorun çözmekten hiçbir zaman kendimizi alıkoymayız. Biz dilden, sözden anlayanlarla konuşuruz ama sözden anlamayanlara da hak ettikleri dilden cevabı veririz"

BURSA (AA) - Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, "Bu terörü bizim önümüze koyanlar bilsinler ki bunu da çözeceğiz. Bir sorunu çözmenin bütün yönleri, yolları vardır. Biz diyalogdan, konuşarak sorun çözmekten hiçbir zaman kendimizi alıkoymayız. Biz dilden, sözden anlayanlarla konuşuruz ama sözden anlamayanlara da hak ettikleri dilden cevabı veririz" dedi.

Ala, Çınarönü Mahallesi'nde, Yıldırım Belediyesince hizmete sunulan Çınaraltı Parkı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin önüne çıkan engelleri çok zaman önce aştığını, şimdi birliğine ve beraberliğine bakması gerektiğini söyledi.

Engellerin aşılmaya devam edeceğini anlatan Ala, "Bizim hedefimiz belli. Türkiye'yi 2002'den aldık, şimdi en gelişmiş 20 ülkenin dönem başkanlığını yapıyor ama 'yetmez' diyoruz. En gelişmiş 10 ülke arasına gireceğiz. Bunu birlikte yapacağız. Siz bizim arkamızda durursanız, önümüzü açarsanız biz de yorulmadan yola devam edeceğiz" diye konuştu.

AK Parti'ye laf yetiştirmeye çalışanların, boş konuştuğunu dile getiren Ala, şöyle devam etti:

"Biz kendimizle yarışıyoruz. Bu terörü bizim önümüze koyanlar bilsinler ki bunu da çözeceğiz. Bir sorunu çözmenin bütün yönleri, yolları vardır. Biz, diyalogdan, konuşarak sorun çözmekten hiçbir zaman kendimizi alıkoymayız. Biz dilden, sözden anlayanlarla konuşuruz ama sözden anlamayanlara da hak ettikleri dilden cevabı veririz. Onun için konuşmayı bilmeyenler ancak bağırırlar. Bağırsınlar, onlar da yalanlarıyla dolanlarıyla baş başa kalırlar. Türkiye, bunları çözecek kapasitededir. Biz, hiçbir yaptığımızı saklı, gizli yapmıyoruz; açıktan yapıyoruz. Bugüne kadar ele alınmayan meseleleri ele alıyoruz. Herkesin temel hak ve özgürlüklerini kendisine veriyoruz. Yasakların önündeki engelleri kaldırıyoruz."

- "Biz kardeşlikten besleniyoruz"

Ala, bazılarının yasaklardan beslenebileceğini dile getirerek, "Bazıları 'terör devam etsin ki bizim varlığımız devam etsin' diyebilir. Biz terörü de bitireceğiz. Bu memleket kardeştir, 78 milyonun kardeşliğiyle yolumuza devam edeceğiz. Etnik kökenden, etnik ayrımcılıktan beslenenler olabilir. Biz kardeşlikten besleniyoruz. Onun için 78 milyonun kardeşliğini daha da derinleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği'ne de girileceğini söyleyen Ala, ülkenin meselelerini hep birlikte çözeceklerini ve güçlü politikalarla yola devam edeceklerini aktardı.

- "Hedefe doğru yolumuza devam ediyoruz"

Türkiye'nin yolunu kesmeye çalışanların olduğunu anlatan Ala, şunları kaydetti:

"Biz hedef koyuyoruz. Hedefe doğru yolumuza devam ediyoruz. Herkesin, her partinin kendi politikası olur. 'Hangi partinin politikası uygulanabilir, memleketten, milletten, hepimizden yanadır', bunun kararını da siz vereceksiniz. Onun için bir kişinin bile kararı, her şeyden daha önemli, daha kıymetlidir. Hür iradenizle, vicdanınız neyi istiyorsa, kimin bu meselelerde, Türkiye'nin yararına iş yapacağına inanıyorsanız lütfen gidin sandıkta vicdanınızın dediğini yapın. 'Ben gitmezsem ne olur?' demeyin. Sen gitmezsen çok şey olur. Türkiye'de birkaç puanla neler oldu? Memleketin meselesini konuşacağımıza 'O onu dedi, bu bunu dedi, şu şunu dedi'yi konuşuyoruz. Biz bunlardan hoşlanan bir siyasi parti değiliz. Biz, sizin problemlerinizi ne kadar hızlı çözebilirsek o kadar memnun olan bir hareketin içindeyiz. Biz 'yanlışlarımızı biran önce nasıl gidereririz'in peşindeyiz. İnsan, yanlış yapar. Partiler de yanlış, eksik yapar. Eksiğini bilmek gibi irfan olmaz. Onun için biz eksiklerimizi 7 Haziran'dan beri oturduk, konuştuk, konuşuyoruz."

Ala, daha sonra Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile parkın açılış kurdelesini kesti.