Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- "Ne zaman problemlerimizi çözerek yola devam etme istidadı göstersek, o zaman birtakım yerler birtakım faaliyetlere geçiriyorlar, Türkiye'ye saldırıyorlar"

BURSA (AA) - Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, "Ne zaman problemlerimizi çözerek yola devam etme istidadı göstersek, o zaman birtakım yerler birtakım faaliyetlere geçiriyorlar,  Türkiye 'ye saldırıyorlar" dedi.

Ala, Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının (YIL-MEK) yeni eğitim öğretim yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, meslek sahibi olmanın önemini vurguladı.

Meslek öğrenmenin altın bilezik sahibi olmak anlamına geldiğini belirten Ala, "Mesleğiniz varsa, nereye giderseniz gidin o sizinle gelecektir. Onu kimse çalamaz, onu kimse alamaz. Gençlere kurma imkanı veriyoruz. hepinizin istihdama katkıda bulunması için hibe veya faizsiz kredi vereceğiz. Daha fazlası gerekiyorsa daha fazlasını yapacağız. Yeter ki bize hizmet edebilme imkanı verin" diye konuştu.

Ala, hizmette kusur etmediklerini belirterek, "Ne zaman problemlerimizi çözerek yola devam etme istidadı göstersek, o zaman birtakım yerler birtakım faaliyetlere geçiriyorlar, Türkiye'ye saldırıyorlar. Emin olun, sizlerle yola devam ettikçe, siz gereğini yaptıkça, sandıkta o yolları aşar geçeriz. Bize güvenin, bizden emin olun. Biz sizin için gecemizi gündüzümüze katar ve bunları başarırız" ifadelerini kullandı.

Törene, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.