Eski İçişleri Bakanı Ala:

Eski İçişleri Bakanı Ala:
Eski İçişleri Bakanı Ala:
- ''Türkiye istikrarlı havayı yakaladığında çok büyük meseleleri çözüp yola devem edecek hale geldi" -"Biz denizin altından Kıbrıs'a nehir götürdük. Ülkemiz artık bu noktalara geldi. Kıbrıs önceden hep problem olur ve önümüze konurdu. Artık Kıbrıs konusunda elimiz daha güçlü"

BURSA (AA) - Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, Türkiye 'nin istikrarlı havayı yakaladığında, çok büyük meseleleri çözüp yola devem edecek hale geldiğini belirtti.

Gemlik ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ni ziyaret eden Ala, burada yaptığı konuşmada, 1 Kasım'da yapılacak seçimin önemine işaret etti.

Millet olarak ele ele verildikten sonra başarılamayacak hiçbir engelin olmayacağını dile getiren Ala, şöyle konuştu:

"Nasıl daha önceden bölünmüş yol yaptıysak bundan sonra da siyasi otobanlar yapabiliriz. Avrupa Birliği hedefine doğru hızlı bir şekilde yol alırız. Türkiye istikrarlı havayı yakaladığında çok büyük meseleleri çözüp yola devem edecek hale geldi. Biz denizin altından Kıbrıs'a nehir götürdük. Ülkemiz artık bu noktalara geldi. Kıbrıs önceden hep problem olur ve önümüze konurdu. Artık Kıbrıs konusunda elimiz daha güçlü. Artık Kıbrıs'ta kozlar bizim elimize geçti. Çünkü Anadolu'dan nehri denizin altından Kıbrıs'a biz götürdük. Şimdi onlar bize mahkum. İstanbul 'da bizim ceddimiz karadan gemileri yürüttü. Biz de denizin altından Marmaray'ı yaptık trenleri yürütüyoruz. Yaptık ve hizmete soktuk. Japonya Başbakanı da geldi açılışına katıldı. Eskiden Japonya dediğimizde, ' vay be ne çok iş yapıyorlar' derdik. Japonya'nın Başbakanı geldi ve büyük projeyi saygıyla selamladı. Bunlar yetmez dedik şimdi de denizden otoban yapıyoruz. Savunma sanayinde Allah'a şükür artık kimseye ihtiyacımız yok. Biz bir arada olduk mu gerçekten çok iyi işler başarıyoruz. Bu kardeşlik gündeme geldi mi üzerimize üşüşüyorlar. İnadına kardeşlik, birlik ve beraberlik demeliyiz.  Bu mesellerde alınacak mesafeler var. Birçok mesafeyi aldık ve almaya da devam ediyoruz. Bizim problemimizi ancak biz çözeriz. Bizim problemlerimizi başkası çözemez. Başkası bizim problemimizden yararlanır. Yanlış yapanların karşısında el birliğiyle duralım. Memleketin meselelerini bir araya geldik mi daha kolay çözeriz."

Ala ve beraberindekiler Gemlik Erzurumlular Derneği'ni de ziyaret etti.