Eski İçişleri Bakanı Ala, Bursa'da

Eski İçişleri Bakanı Ala, Bursa'da
Eski İçişleri Bakanı Ala, Bursa'da
- Ala: - "Bütünlük ve birlik olunca terörün de üstesinden geleceğiz. Bu problemi de toprağa gömeceğiz" - "Askerimiz, polisimiz ve korucularımız hep birlikte bu meselede bize yakışır vakurlukta mücadelelerini yürütüyorlar. Allah onlara kolaylık, mücadelelerinde başarılar nasip etsin. Biz de elimizden geleni ardımıza koymayız, yaparız"

BURSA (AA) - Eski İçişleri Bakanı ve  AK Parti Bursa Milletvekili adayı Efkan Ala, "Bütünlük ve birlik olunca terörün de üstesinden geleceğiz. Bu problemi de toprağa gömeceğiz" dedi.

Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonunun (BEDEF) Yıldırım ilçesi Kaplıkaya Mahallesi'ndeki merkez binasında düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Ala, burada yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın Bursa'ya, Türkiye 'ye, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni etti.

Ala, terör olaylarında şehit olanlara ve Hac'daki izdihamda ölen hacılara Allah'tan rahmet, şehit olanların yakınlarına da başsağlığı dileğinde bulundu. 

Bu toplantıların ve bayramlaşmaların o şehitlerin ödediği bedellerle yapılabildiğini aktaran Ala, şehitlerin ailelerini hiçbir zaman unutmayacaklarını ve onlarla her zaman gurur duyacaklarını belirtti.

Türkiye'nin bir mefkuresinin olduğunu ve bu mefkureye doğru yol alırken bir çok problemle karşılaştıklarını vurgulayan Ala, "Bu problemleri, yüreklerimiz toplu halde attıkça aşar geçeriz" dedi. 

Ala, Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenlerin çeşitli vesilelerle terör belasını da bugünlerde yeniden devreye soktuklarını belirterek, "Bütünlük ve birlik olunca terörün de üstesinden geleceğiz. Bu problemi de toprağa gömeceğiz. Bu çorabı örmeye çalışanlar şunu biliyorlar Muş, Diyarbakır, Urfa, Hakkari, Erzurum, Sinop, Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul , Edirne, Yozgat hep bir arada olunca Çanakkale geçilmez. Bunu biz de biliyoruz. Allah'ın izniyle gereğini yaptık, bundan sonra da gereğini yaparız. Askerimiz, polisimiz ve korucularımız hep birlikte bu meselede bize yakışır vakurlukta mücadelelerini yürütüyorlar. Allah onlara kolaylık, mücadelelerinde başarılar nasip etsin. Biz de elimizden geleni ardımıza koymayız, yaparız" diye konuştu.

Büyük devletlerin büyük problemlerle karşılaştığını aktaran Ala, "Biz istesek de küçük devlet olamayız. Biz tarihten öyle bir miras almışız ki büyük devlet olmak zorundayız. Bizim için bir seçenek değil, bir zorunluluktur. Onun için başkaları da bizi yolumuzdan alıkoymaya gayret edeceklerdir, çalışacaklardır. Biz birlikte olalım, yolumuza devam edelim. Bunların hepsiyle Allah'ın izniyle baş ederiz ve bunları tarihe gömeriz" ifadesini kullandı.