Eski TFF yöneticisi Kızıl'ın babası vefat etti

Eski TFF yöneticisi Kızıl'ın babası vefat etti
Eski TFF yöneticisi Kızıl'ın babası vefat etti
BURSA (AA) - Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi ve Bursaspor Kulübünün eski başkanlarından Levent Kızıl'ın babası Prof. Dr....

BURSA (AA) - Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi ve Bursaspor Kulübünün eski başkanlarından Levent Kızıl'ın babası Prof. Dr. Ayhan Kızıl, rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 78 yaşında hayatını kaybetti.

Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, yaptığı yazılı açıklamada, evinde fenalaşan Ayhan Kızıl'ın, ambulansla hastaneye getirildiğini bildirdi.

İlk müdahalesinde, Kızıl'ın kalbi ve solunumunun durduğunun belirlendiğini aktaran Şener, "Sayın Kızıl, acilde yapılan müdahalelere ve canlandırma çabalarına rağmen yaşama döndürülememiştir. Sayın Kızıl'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, meslektaşlarına, öğrencilerine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz" ifadelerini kullandı.

 

- Bursaspor Kulübünden başsağlığı mesajı

Levent Kızıl'ın bir dönem başkanlığını yaptığı Bursaspor Kulübü, Ayhan Kızıl'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Kulübün internet sitesinde yer verilen mesajda, şunlar kaydedildi:

"1983-1986 yıllarında üç dönem kulübümüzde yönetim kuruluğu üyeliği ve ikinci başkanlık yapan, Uludağ Üniversitesi (UÜ) eski rektörlerinden, eski başkanlarımızdan Levent Kızıl ve eski yöneticilerimizden Ömer Kızıl'ın babası, Divan Kurulu üyemiz Prof. Dr. Ayhan Kızıl'ın vefat haberini derin üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, camiamıza sabır ve başsağlığı dileriz."

Kızıl'ın cenazesinin yarın öğle vakti Ulu Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği öğrenildi.