Fabrikada karbonmonoksit zehirlenmesi

Fabrikada karbonmonoksit zehirlenmesi
Fabrikada karbonmonoksit zehirlenmesi
- Kömür kazanlarını temizleme çalışmaları sırasında gazdan etkilenen 5 işçi, hastaneye kaldırıldı

BURSA (AA) - Orhangazi ilçesinde bir iplik fabrikasında kömür kazanlarını temizleme çalışmaları sırasında karbonmonoksit gazından etkilenen 5 işçi, hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, fabrikanın kazan dairesinde işçi olarak çalışan Adem Genç (24) , Raim Çoban (28) ve Mustafa Fırat Derebaşı (29), kömür kazanlarının bulunduğu bölümdeki büyük kömür silolarında temizlik yapmaya başladı. 

Bir süre sonra karbonmonoksit gazından etkilenen Genç, baygınlık geçirerek kömür silosunun içine düştü. Omzu kırılan işçiyi kurtarmak için müdahale etmek isteyen arkadaşı Çoban da baygınlık geçirip merdivenden yuvarlandı.

Mustafa Fırat Derebaşı'nın haber verdiği fabrika çalışanları Mustafa Can (46) ve Çağlar Çiçek (24), gazdan etkilenen arkadaşlarını silodan çıkarmak için bir süre uğraştı. Bu sırada onlar da silodan yayılan gazdan etkilendi.

İşçilerden sağlık durumları ciddiyetini koruduğu belirtilen Genç, Çoban ve Derebaşı ambulansla, diğer işçiler özel bir araçla Orhangazi Devlet Hastanesine kaldırıldı. İşçiler daha sonra Bursa merkezdeki hastanelere sevk edildi.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Çiçek

  ,

  Fabrika

  ,

  genç

  ,

  müdahale

  ,

  çoban