Fransa'nın Ankara Büyükelçiliğinden MÜSİAD'a ziyaret

Fransa'nın Ankara Büyükelçiliğinden MÜSİAD'a ziyaret
Fransa'nın Ankara Büyükelçiliğinden MÜSİAD'a ziyaret
BURSA (AA) - Fransa Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarlığında görevli Ekonomi Servisi Şefi Sylvian Berger ve beraberindeki heyet, Müstakil Sanayici ve...

BURSA (AA) - Fransa Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarlığında görevli Ekonomi Servisi Şefi Sylvian Berger ve beraberindeki heyet, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesini ziyaret etti.

Şubeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette MÜSİAD Bursa Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Murat Bayizit, şubeyi tanıtan sunum yaptı.

Bayizit, MÜSİAD Bursa Şubesinin, Türkiye'nin en başarılı şubelerinden biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bursa Şubesinin 300'e yakın üyesi var. Bu üyeler birçok farklı iş kolunda faaliyette bulunuyor. Bursa, Türkiye'nin üretim üssü konumunda bir şehir. Şehrimiz otomotiv, makine, gıda, tekstil gibi belli başlı konular olmak üzere birçok farklı dalda kendisini ispatlamış konumdadır. Bunların yanı sıra Bursa, önemli de bir turizm şehridir. Son yıllarda özellikle de adımızı sağlık turizmi alanında duyuruyoruz. Bildiğiniz üzere Bursamızın kaplıcaları yüzyıllarca dünyanın birçok ülkesinden gelen vatandaşa şifa olmuştur. Yani kısacası Bursa, barındırdığı imkanlar ve sunduğu avantajlar neticesinde, Türkiye'nin ender şehirlerindendir."

Berger de Fransa ile Türkiye arasındaki ekonomik iş birliklerinin daha da geliştirilmesini arzu ettiklerini vurguladı.

Fransız şirketlerin, Türkiye'de önemli yatırımları olduğunu belirten Berger, bu yatırımların sayısının artması gerektiğini sözlerine ekledi. 

Heyette, Büyükelçilik Ekonomi Müşaviri Stephan Dubost ve Ekonomi Ataşesi Melisa Atassi de yer aldı.