Gemlik Balık Pazarında yenileme çalışması

Gemlik Balık Pazarında yenileme çalışması
Gemlik Balık Pazarında yenileme çalışması
BURSA (AA) - Bursa'nın Gemlik ilçesinde vatandaşların önemli buluşma noktalarından biri olan ''Balık Pazarı''na uygulanacak kentsel tasarım...

BURSA (AA) - Bursa'nın Gemlik ilçesinde vatandaşların önemli buluşma noktalarından biri olan ''Balık Pazarı''na uygulanacak kentsel tasarım projesinin startı verildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çelik konstrüksiyon çatının söküm işlemleri yapılırken, ahşap malzemeden yapılacak yeni uygulama ile Balık Pazarı ilçenin en ayrıcalıklı buluşma noktalarından biri haline gelecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, uygulanacak kentsel tasarım projesiyle Balık Pazarı'nın yazın serin, kışın ise soğuktan fazla etkilenmeyeceğini söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile birlikte pazarda incelemelerde bulunan Başkan Altepe, kaba çelik imalatlarıyla soğuk bir görüntüye sahip olan Balık Pazarı'nın yenilenmesinin, bölge halkının en önemli isteklerinden biri olduğunu belirterek, ''Mevcut çelik yapının söküm işlemleri yapılıyor. Daha sonra burada ahşap kentsel tasarım projesi uygulayacağız. Yeni uygulama ile Balık Pazarı yazın serin, kışın ise soğuktan fazla etkilenmeyen bir yapı haline gelecek'' dedi.