Genç piyanist Esad'ın Türk vatandaşı olması

Genç piyanist Esad'ın Türk vatandaşı olması
Genç piyanist Esad'ın Türk vatandaşı olması
- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararnameyi imzalamasıyla Türk vatandaşı olan Esad, nüfus cüzdanını, gece açılan Osmangazi Nüfus Müdürlüğünde aldı

BURSA (AA) - Suriye'den  Türkiye 'ye sığınan ve ailesiyle Bursa'ya yerleşen Çerkez asıllı piyanist Tambi Esad'a (16) nüfus cüzdanı, Türk vatandaşı olmasına ilişkin kararnameyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın imzalamasının ardından gece Osmangazi Nüfus Müdürlüğü açılarak verildi.

Alınan bilgiye göre, kararnamenin Erdoğan tarafından imzalanmasından sonra Esad'ın, Rusya'nın Saint Petersburg kentinde yarın başlayacak uluslararası yarışmaya katılabilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Osmangazi Nüfus Müdürlüğü, saat 01.30'da açılarak nüfus cüzdanı düzenlendi. Bu belge, çalışmalarını yürüttüğü müzik firmasının sahibi Rüstem Avcı ile müdürlüğe gelen Esad'a, İlçe Nüfus Müdürü Meryem Civelek tarafından teslim edildi.

Daha sonra Avcı ile Bursa Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesine giden Esad için pasaport başvurusunda da bulundu.

Nüfus cüzdanını ve eşyalarını yanına alan Esad, Ankara 'da pasaportunu teslim almak ve uçakla Rusya'ya gitmek için sabaha karşı Avcı ile Bursa'dan ayrıldı.