Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin:

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin:
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin:
- "Okul sporlarında son yıllarda elde edilen başarıda, özellikle Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun okul spor salonlarının günün 24 saati hizmete açılması talimatları neticesinde aktif kullanılmasının çok önemli bir payı var"

BURSA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, "Okul sporlarında son yıllarda elde edilen başarıda, özellikle Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun okul spor salonlarının günün 24 saati hizmete açılması talimatları neticesinde aktif kullanılmasının çok önemli bir payı var" ifadesini kullandı.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Şahin, Bursa Anadolu Kız Lisesi, Hocailyas Ortaokulu ve Altıparmak Fethi Açançiçek İlkokuluna ziyarette bulundu.

Yönetici ve öğretmenlerle bir araya gelen Şahin, Bursa'nın okul sporlarında ortaya koyduğu başarının artması ve spordaki başarı çıtasını yükseltmenin ana kaynağının okullardaki yönetici ve öğretmenlerin spora verdiği desteklerle olacağını vurguladı.

 Şahin, sporcu altyapısının okullarda olmasından dolayı okul sporlarına büyük önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Sporcularımız Türkiye şampiyonalarında 168 altın, 149 gümüş, 282 bronz olmak üzere 599 madalya kazandı. Liseler Arası Dünya Şampiyonası'nda da Bursalı sporcular hem takım hem ferdi olarak dünya şampiyonluğu ve dünya ikinciliği gibi başarılar elde etti. Okul sporlarında son yıllarda elde edilen başarıda, özellikle Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun okul spor salonlarının günün 24 saati hizmete açılması talimatları neticesinde aktif kullanılmasının çok önemli bir payı var. Yine bunun yanında okul yöneticilerimiz ve beden eğitimini öğretmenlerimizin de büyük destekleri bulunuyor. Bütün beden eğitimi öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Daha fazla çocuğun sporla buluşturulmasını amaçlıyoruz. Sizlerin desteğiyle başarılarımızı artırarak sürdüreceğimize inanıyorum."