Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Vali Karaloğlu: ''Seçim günü alacağımız tedbirler var. Oy kullanma tamamlandıktan sonra, pusulalar sayıldıktan sonra sonuçların güvenli bir şekilde İlçe Seçim Kurullarına teslim edilmesiyle ilgili de tedbirlerimiz olacak''

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 7 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimine ilişkin, "Seçim günü alacağımız tedbirler var. Oy kullanma tamamlandıktan sonra, pusulalar sayıldıktan sonra sonuçların güvenli bir şekilde İlçe Seçim Kurullarına teslim edilmesiyle ilgili de tedbirlerimiz olacak'' dedi.

Karaloğlu, Çarşamba semtindeki valilik binasında, vali yardımcıları ve 17 ilçe kaymakamının katılımıyla düzenlenen toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa'da önceki seçimlere bakıldığında çok ciddi bir olay yaşanmadığını, siyasi partilerin genelde olgunluk içinde seçim kampanyalarını yürüttüğünü söyledi.

Her şeye rağmen tedbirli olmaları gerektiğini belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Seçimler, demokrasi hayatımızın vazgeçilmezi. Seçimlerimizin bir şölen, bir bayram havası içinde geçmesini arzu ediyoruz. Onun için de her türlü tedbiri alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Seçim tedbirleri dediğimizde tabii seçimlerden önce alacağımız tedbirler var. Seçim günü alacağımız tedbirler var. Oy kullanma tamamlandıktan sonra, pusulalar sayıldıktan sonra sonuçların güvenli bir şekilde İlçe Seçim Kurullarına teslim edilmesiyle ilgili de tedbirlerimiz olacak."

Karaloğlu, vatandaşların hiçbir baskı altında kalmadan, hür iradesiyle siyasi tercihini sandığa yansıtabilmesinin ortamını sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Seçimin normalde İlçe Seçim Kurullarının gözetimi ve denetimi altında yapıldığını hatırlatan Karaloğlu, kendilerinin bunun güvenlik tarafında olduklarını aktardı.

Vali Karaloğlu, seçimlerin huzur ortamında geçmesini temenni ederek, "7 Haziran'da yapılacak seçimlerin hem ilimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah sorunsuz, huzur içinde bir seçim ortamı yaşarız diye de temenni ediyorum" ifadesini kullandı.