Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Şehreküstü Meydanı'nda yan yana stant kuran siyasi partilerin görevlileri, partilerinin projelerine ilişkin tanıtıcı çalışmalar yürütüyor

BURSA (AA) - Bursa'da, kentin işlek bölgelerinden Şehreküstü Meydanı'nda yan yana stant kuran  AK PartiCHP , MHP , Saadet Partisi, BTP ve Vatan Partisinin görevlileri, seçmenlere yönelik partilerini ve projelerini tanıtıcı çalışmalar yapıyor.

Meydanda partilerine ait broşürleri vatandaşlara dağıtan görevliler, müzikler eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Bazı görevliler, partilerinin bayraklarını sallayarak seçmenlerin dikkatini çekmeye çalışıyor.

AK Parti Osmangazi İlçe Teşkilatı üyesi Sami Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu meydanda yaklaşık 15 gün önce stant kurarak çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Seçim günü yaklaştıkça hareketliliğin arttığını belirten Erdoğan, "Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah bu kardeşlik, seçim akşamına kadar devam edecek. Halkımızın teveccühünden memnunuz. Diğer siyasi partilerdeki kardeşlerimizle aynı şekilde bir uyum, tatlı bir rekabet içinde kavgasız gürültüsüz inşallah bu işi nihayete erdireceğiz" diye konuştu.

CHP Osmangazi Kadın Kolları yöneticilerinden Cemile Yolgör ise neşeli, huzurlu bir seçim kampanyası geçirdiklerini anlattı.

Diğer partilerin görevlilerine ikramlarda bulunduklarını dile getiren Yolgör, "Müzikler, şarkılar, burası bayram yeri gibi. Çok mutluyuz. Umarım herkesin dilediği gibi olur" ifadesini kullandı.

MHP Bursa Milletvekili adayı Selçuk Türkoğlu da Şehreküstü Meydanı'nın, kentin en merkezi bölgelerinden biri olduğunu vurguladı. Türkoğlu, şunları kaydetti:

"Siyasi partilerimizin hepsinin burada stant açması, halkımıza broşür vermesi, kendilerini anlatması ve bu birlikteliğin yan yana hiçbir sıkıntıya neden olmaması, gerçekten güzel ve özlenilen bir tablo. Milliyetçi Hareket Partisi de burada yerini aldı. Stantlarımızı açtığımızda bütün gelen adaylar öncelikle diğer stantları da ziyaret ediyor, başarılar diliyor, akabinde herkes çalışmasını yapıyor. Böyle güzel bir hava oluştu. Bunun seçim sonuna kadar devam etmesini temenni ediyoruz."