Gürcü piskoposlar cuma namazına iştirak etti

Gürcü piskoposlar cuma namazına iştirak etti
Gürcü piskoposlar cuma namazına iştirak etti
- Bursa Büyükşehir Belediyesinin misafiri olarak Gürcistan'dan İznik'e gelen piskoposlar, Ayasofya Orhan Camisinde cuma namazına iştirak etti

BURSA (AA) - Gürcistan'dan Bursa'nın İznik ilçesine gelen piskoposlar, Ayasofya Orhan Camisinde cuma namazına iştirak etti. 

Bursa Büyükşehir Belediyesinin misafiri olarak Gürcistan'ın Batum kentinden gelen heyet, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Evangelist Baptist Kilisesi Başpiskoposu Malkhaz Songulashvili, Evangelist Baptist Kilisesi Piskopos'u İlya Osepasuli, Gürcistan Ezidileri Dini Lideri Dimitri Pir Bari, Dünya Gürcü Müslümanları Birliği Başkanı Kemal Tsetkhladze, Kafkas Müslümanlar İdaresi Gürcüstan Temsilcisi Ayvaz Merdonova da katıldı. 

Belediye Başkanı Sargın, ziyaretten çok memnun kaldığını ifade ederek, kendisinin de iade-i ziyarette bulunacağını söyledi. 

Bu arada, İznik ziyaretleri kapsamında Sargın ile Ayasofya Orhan Camisine geçen Başpiskopos Malkhaz Songulashvili ve beraberindekiler, cuma namazına iştirak etti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Belediye

  ,

  Büyükşehir