GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sevim:

GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sevim:
GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sevim:
- "Türkiye ekonomisi son 14 yılda ciddi kazanımlar elde etti. Bir an önce istikrarın sağlanmasını umut ediyoruz"

BURSA (AA) - Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, " Türkiye ekonomisi son 14 yılda ciddi kazanımlar elde etti. Bir an önce istikrarın sağlanmasını umut ediyoruz" dedi.

Sevim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş adamları olarak son 14 yılda güzel işlere imza attıklarını ve bunda ülkedeki istikrarın da etkili olduğunu söyledi.

Çeşitli sektörlerin geliştiğini, daha yoğun ihracat yaptıklarını vurgulayan Sevim, şöyle konuştu:

"7 Haziran'daki genel seçimden sonra demokratik çarklar son derece verimli bir şekilde işlemesine rağmen  siyasi partilerimiz uzlaşma zemini bulamadı ve ciddi bir belirsizlik ortamı oluştu. Bunun üzerine terör olaylarının başlaması ve seçimlerin tekrar yapılma kararı, zaten zor bir dönemeçte olan ekonomi üzerinde ciddi baskı yaratmaya başladı. Belirsizliğin artması ve güven ortamının zedelenmesiyle yatırımlar durma noktasına geldi. Mevcut durumda piyasada ciddi bir likidite ve kur sorunu yaşanıyor. Bu durumun birçok şirketi derinden etkilediğini net biçimde görebiliyoruz. 1 Kasım'daki seçim öncesinde partiler arası iletişimin açık olmasını umut ediyoruz. Şimdiden olası bir benzer sonuç ihtimaline karşı uzlaşı çarklarının çalışması ve seçimlerin hemen sonrasında kuvvetli bir hükümetin kurulmasını temenni ediyoruz. Türkiye ekonomisi son 14 yılda ciddi kazanımlar elde etti. Bir an önce istikrarın sağlanmasını umut ediyoruz."