Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Uludağ Üniversitesi Senatosu, Hakkari'de yaşanan terör saldırısını kınadı

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi Senatosu, Hakkari 'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde yaşanan terör saldırısını kınadı.

Uludağ Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, terörist eylemlerin asla amacına ulaşamayacağı belirtilerek, " Senato ve Uludağ Üniversitesi olarak terörün her türlüsünü kınıyoruz. Terörist grupların bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hain emellerine ulaşamayacaklarına inanıyoruz. Devletimizin ve askerimizin bu alçakça eylemleri yapan teröristlere gereken karşılığı misli ile vereceklerine de inancımız tamdır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, hain planlar ile ülkede kaos oluşturmaya çalışan iç ve dış güçlerin bulunduğuna dikkat çeken Uludağ Üniversitesi rektörü Yusuf Ulcay, Türk milletinin oynanan oyunları iyi görmesi, birlik içerisinde teröre geçit vermemesi gerektiğinin altını çizdi.

Terör örgütlerinin yıllardır ülkede kan ve gözyaşı dökülmesi adına eline geçen her fırsatta kalleşçe saldırılar yapmaktan geri kalmadığını vurgulayan Ulcay, "Bizim insanımız yıllardır hep sağduyusunu muhafaza etmiş ve terör örgütleri ile mücadeleyi sürdüren güvenlik güçlerimize olan inancını sürdürmüştür. Terörün asıl amacı olan korku ve panik havası oluşturulmasına karşı, birlik olmak ve hainlere karşı tek vücut duruşumuzu korumamız gerektir. Bu vesile ile bir kez daha vatanımızın korunması uğruna şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyor, saldırıda yaralanan evlatlarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.