Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Türkiye Gençlik Birliği Bursa Şubesince, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde şehit düşen askerler için yürüyüş düzenlendi

BURSA (AA) - Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Bursa Şubesi tarafından Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olanlar için yürüyüş düzenlendi.

Şehreküstü Meydanı'nda toplanan TGB üyesi grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ordu millet el ele, tam bağımsız Türkiye", "Hepimiz Mehmediz, PKK'ya yeteriz" pankartlarıyla Orduevine yürüdü.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Deniz Oktay, dün akşam saatlerinde gelen haberle yüreklerinin yangın yerine çevrildiğini söyledi.

PKK'nın alçakça yaptığı pusuyla Mehmetçiklerin şehit edildiğini hatırlatan Oktay, "Uykusuz bir akşam geçirdik. Yüreği Mehmetçikle atan milletimiz, acı ve öfkeyle doldu. Sabrını ve umudunu kaybetmemeyi en iyi bilen halkımız artık isyan noktasındadır. Teröre karşı sabrımız kalmadı. Umudumuz ise milletimizde ve onun bağrından çıkan Mehmetçiğimizdedir" diye konuştu.

Emperyalizm destekli bölücü teröre karşı kararlılıklarının tam olduğunu belirten Oktay, şunları dile getirdi:

"Teröre karşı titrek tavır olmaz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröre karşı mücadelesi, sonuna kadar haklı ve meşrudur. Daha da kararlı biçimde terör örgütü PKK'nın üzerine gidilmelidir. ABD 'nin 'kara gücüm' dediği PKK, ihanetin, alçaklığın ve ölümün pususundadır. O pusuyu dağıtmak görevimizdir. O pusu Mehmetçikle bitirilecek çünkü Mehmetçik halkımızın ışığıdır. Mehmetçik abimiz, kardeşimiz, komşumuzdur. Biz Mehmetçiğiz, hepimiz Mehmetçiğiz. Türkiye, bugün  en geniş cephede birleşerek, teröre karşı Mehmetçiğin safında olmalıdır."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.