Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Saldırı, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Yalova ve Çanakkale'de protesto edildi

BURSA (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Yalova ve Çanakkale'de protesto edildi. 

Balıkesir'deki Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda toplanan grup, saldırıda şehit olan 16 asker için Atatürk Anıtı'na yürüdü.

Grup, Anafartalar, Kızılay, Hükümet ve Milli Kuvvetler Caddesi'nden geçerek yeniden aynı meydana geldi. Bir süre terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan grup, ikinci kez Anafartalar ve Kızılay Caddesi'nden geçerek Atatürk Anıtı'na ulaştı.

Grup, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okuyarak dağıldı.

Bu arada,  Türkiye İstatistik Kurumu önünde toplanan sivil toplum kuruluşu üyeleri de saldırıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Bandırma ilçesinde sosyal medya aracılığıyla organize olan çok sayıda kişi, Cumhuriyet Meydanı'nda "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak saldırıyı protesto etti.

- Bursa

İnegöl ilçesinde belediye binası önünde toplanan yaklaşık bin kişilik grup, Türk bayraklarıyla Atatürk Anıtı önüne kadar sloganlar atarak yürüdü.

Anıtın önünde İstiklal Marşı ve dua okuyan grup, daha sonra dağıldı.

Bu arada, Kent Meydanı'nda toplanan grup, HDP Bursa İl Başkanlığı önüne kadar yürüyerek, Türk bayrağı açtı.

- Kütahya

Kütahya'da Türk bayraklarıyla Atatürk Bulvarı'nda bir araya gelen grup, yolu ulaşıma kapatarak Zafer Meydanı'na kadar yürüdü.

Kütahyasporlu futbolcularının da katıldığı yürüyüşte, protestocu grup slogan atarak terörü lanetledi. Bu sırada terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu bez parçası yakıldı.

Grup, İstiklal Marşı'nın ardından dağıldı. 

Tavşanlı ilçesinde de terör örgütünün saldırısı protesto edildi, Emet ilçesinde şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

- Yalova

Yalova Uğur Mumcu Kültür Merkezinin önünde toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla Donanma mevkisine kadar yürüdü.

Polisin güvenlik önlemleri aldığı yürüyüş, olaysız sona erdi.

- Çanakkale

İskele Meydanı'nda bir araya gelen, Türk bayrakları taşıyan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diye", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Her Türk asker doğar", "Vatan sana canım fena", "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

Zaman zaman "10. Yıl Marşı"nın çalındığı protesto sırasında, bazı sürücüler de araçlarıyla şehirde tur attı, korna çalarak, gruptakilere destek oldu.

Gruptakiler, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yürüdü.

Grup, daha sonra sessizce dağıldı.