"Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu"

"Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu"
"Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu"
BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) iki gün sürecek "3'üncü Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu" başladı.Prof. Dr. Mete...

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) iki gün sürecek "3'üncü Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu" başladı.

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'ndeki sempozyumun açılışında konuşan Doç. Dr. Nurcan Özyazıcıoğlu, sempozyumda daha çok "Değerler ve Müfredat Programı" üzerinde duracaklarını belirterek, bu konunun sağlık personelinin isteği üzerine belirlendiğini söyledi.

Sempozyumun eğitim ve mesleki alanda farkındalık oluşturacağını inandığını belirten Özyazıcıoğlu, şunları kaydetti:

"Bu farkındalığın hem katılımcılara hem de katılımcıların kendi kurumlarına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Sempozyum sonunda tüm katılımcıların buradan değerler konusunda farklı bir bilinç düzeyiyle ayrılmasını ümit ediyorum. Sağlık sektöründe hem biz sağlık çalışanlarının hem hastalarımızın haklarının ve değerlerinin olduğu bir gerçektir. Tüm bunları burada konuşarak bilgi paylaşımında bulunacağız."

UÜ Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Atıcı ise insanın amaç olduğunu belirterek, "İnsan araçlandırılamaz. İnsan yaşamı önemlidir. İnsan onuruna saygı önemlidir. İnsan varlığı onuru önemlidir. Ona zarar vermemek yararlı olmak tem amaç olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Öğretim görevlileri, hemşireler ve öğrencilerin ilgi gösterdiği sempozyum yarın sona erecek. Etkinlikte 13 öğretim görevlisi sunum yapacak.