Hidrosefali hastası çocuğa destek

Hidrosefali hastası çocuğa destek
Hidrosefali hastası çocuğa destek
- Bursa'da yakalandığı hastalık nedeniyle kafası sürekli büyüyen 2 yaşındaki Mehmet Salık için İl Sağlık Müdürlüğü devreye girdi

BURSA (AA) - Bursa'da yakalandığı hastalık nedeniyle kafası sürekli büyüyen 2 yaşındaki Mehmet Salık için İl Sağlık Müdürlüğü devreye girdi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan hasta Salık'ın ailesini evinde ziyaret ederek sağlık durumuyla ilgili bilgiler aldı.

Hidrosefali teşhisi konulan Mehmet'in Bursa'da tedavi edilebileceği kamu ya da özel hastane yetkilileri ile durumun değerlendirildiği bilgisini veren Akan, şöyle konuştu:

"Mehmet'in tedavisinin Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özel bir hastanede yapılabileceği tespit edilmiştir. Bu durum ailesiyle de paylaşıldı. Bu arada özel bir hastane Mehmet'in tedavisi süresince hiçbir ücret almayacağını taahhüt etti. Bunun üzerine tercihi ailenin yapmasını istedik ve ailesi de bu durumda özel hastaneyi tercih etti. Küçük Mehmet'in tedavisine başlanılması için talimat verdik. Mehmet, Salı günü hastaneye yatırılıp, tedavisine başlanacaktır. Mehmet'imizin sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapacağız."

Mehmet'in babası Yusuf Salık ise geçimlerini zor sağlayan bir aile olduklarını ve desteklerinden dolayı Akan'a teşekkür ettiklerini dile getirdi.

- Olayın öncesi

Merkez Osmangazi İlçesinde yaşayan Salık Ailesi'nin iki yıl önce doğan oğlu Mehmet Salık'a 6 aylıkken Bursa Dört Çelik Çocuk Hastanesi'nde Serebral Palsi teşhisi konularak, 6 ay süre ile tedavi edildi. Salık'ta son 6 ayda Hidrosefali gelişmesi üzerine Aile Mehmet'in daha iyi şartlarda tedavi edilebilmesi amacıyla özel bir hastaneye başvurmuş, hastanenin de ücret talep etmesi ile birlikte konu basına yansıması üzerine tepkiler meydana gelmişti.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  eğitim