HÖH milletvekillerinden Vali Karaloğlu'na ziyaret

HÖH milletvekillerinden Vali Karaloğlu'na ziyaret
HÖH milletvekillerinden Vali Karaloğlu'na ziyaret
BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekillerini, Çarşamba semtindeki Valilik binasında...

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekillerini, Çarşamba semtindeki Valilik binasında kabul etti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kabulünde konuşan Karaloğlu, "Balkanlar, soydaşlarımızın ve akraba topluluklarımızın yaşadığı topraklardır. Sergiledikleri mücadele ile destan yazdıkları ata yadigarımız Bulgaristan'da yaşayan vatandaşlarımızın bu mücadelede yerleri azımsanmayacak seviyededir" ifadesini kullandı.

HÖH Haskova Milletvekili Saliha Emin ise şunları kaydetti:

"Bu ziyaretimizi daha önce gerçekleştirmek istiyorduk ancak ülkemizde ağır bir kış geçirmemiz ziyaretimizin gecikmesine neden oldu. Bulgaristan'da Türk toplumunun, Müslüman kardeşlerimizin ve akraba topluluklarımızın haklarını savunma noktasında adımlarımızı daha cesaretle atıyoruz. Sizin öncülük etmiş olduğunuz çalışmalar neticesinde biz toplumumuzu bir arada tutabiliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Emin ile diğer milletvekilleri Ercan Sebaytin, Ceyhan İbyramov ve Resmi Murad'a ziyaretlerinde, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal- Göç ) Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan eşlik ediyor. Büyükşehir , Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer belediyelerini de ziyaret edecek heyet, 14 Haziran'da Bursa'dan ayrılacak.