Hüdavendigar Parkı'na Başkan Altepe'den inceleme

Hüdavendigar Parkı'na Başkan Altepe'den inceleme
Hüdavendigar Parkı'na Başkan Altepe'den inceleme
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 510 bin metrekarelik kullanım alanına sahip Hüdavendigar Parkı'nın, Türkiye'de birçok...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 510 bin metrekarelik kullanım alanına sahip Hüdavendigar Parkı'nın, Türkiye 'de birçok spor dalının yanı sıra tenis sporlarının da yapılabileceği önemli bir merkez olarak düzenlendiğini söyledi.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Altepe, Hüdavendigar Parkı içerisinde yer alan kapalı tenis kortlarında incelemelerde bulundu.

Altepe, Hüdavendigar Mahallesi'nde, Osmangazi ile Nilüfer ilçelerinin kesişme noktasındaki parkın Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'ya kazandırdıkları en önemli eserlerden biri olduğunu kaydetti.

Yaklaşık 200 bin kişilik nüfusa hitap eden alanın tüm Bursalıların ücretsiz kullanabileceği, oturup dinlenebileceği mekanlar ile kafeterya ve restoranlarla donatıldığını ifade eden Altepe, şunları kaydetti:

"Hüdavendigar Parkı'nın sadece dinlenme ve yeme-içme alanlarıyla sınırlı değil. Yürüyüş parkurları, spor alanları ve futbol sahalarının parka ayrı bir renk katıyor. Şu anda Nilüfer Çayı üzerinde yapılan düzenlemeyle birlikte burada kano yarışları da yapılacak. Kısaca burası, her türlü etkinliğin yapılabildiği ender mekanlardan biri haline gelecek. Hüdavendigar Parkı'nda en önemli çalışmalar tenis sporu üzerine yapıldı. Şu anda 2'si kapalı 17 kortun park alanında hizmet vermeye başladı. Hizmete girme aşamasında olan yatırımla birlikte Bursa'nın tenis alanında Türkiye'nin sayılı kentlerinden biri haline geldi. Buradaki kortlarda, değişik illerden gelen sporcuların katılımıyla, turnuva ve etkinlikler düzenleniyor. Çalışmaların 12 boyunca yapılabilmesi, yaz ve kış sürekli hale gelebilmesi için ısıtmalı 2 adet kapalı kort inşa ettik. Yapılan ilavelerle birlikte burası, hem büyüklere hem de küçüklere hitap eden önemli bir merkez oldu. Bursalılara armağan olsun"