'Hünerli Eller' BUSMEK'te

'Hünerli Eller' BUSMEK'te
'Hünerli Eller' BUSMEK'te
BURSA (AA) -  Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Balıkesir Karesi Belediyesi Hünerli Eller Beceri Kursları...

BURSA (AA) -  Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Balıkesir Karesi Belediyesi Hünerli Eller Beceri Kursları eğitmenlerini, yapılan çalışmaları görmek ve yerinde incelemek üzere Bursa'ya getirdi.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, BUSMEK'i ziyaret eden Balıkesir Karesi Belediyesi Hünerli Eller Beceri Kursları eğitmenleri, kurumun işleyişi hakkında bilgi alarak atölyeleri gezdi.

Hünerli Eller kurslarında eğitim veren 20 eğitmenin katıldığı ziyarette, BUSMEK'in kurs ve sanat merkezleri gezildi. Kırkyama, telkırma, Maraş işi, koza, tezhip, minyatür, ahşap boyama, sedef kakma, kitre bebek ve mis sabun gibi eğitimlerin yanı sıra yerel dokuma ve çarpana dokuma gibi 'Göynek' adında geleneksel kumaşlara işlenen Balıkesir yöresine özgü el sanatları da dahil 22 branşta eğitimler veren Hünerli Eller, BUSMEK'te de el sanatları branşlarının uygulamalarını yerinde görme fırsatı buldular.

Karesi Belediye Sorumlusu Gizem Filiz, Hünerli Eller Kursları'nın Şubat ayından itibaren eğitimlerine başladığını dile getirerek BUSMEK'teki çalışmalarla ilgili teknik inceleme için Bursa'ya geldiklerini söyledi.

Özellikle kadınların el becerisini geliştirmeleri için belediye olarak bu tür çalışmaları çok önemsediklerini söyleyen Filiz, "Bu nedenle BUSMEK'in tecrübelerinden yararlanmak üzere Bursa'ya geldik ve çalışmaları çok beğendik" ifadelerini kullandı.