"İç Güvenlik Paketi ve Yargı Paketi"

"İç Güvenlik Paketi ve Yargı Paketi"
"İç Güvenlik Paketi ve Yargı Paketi"
- Bursa Barosu Başkanı Demiröz, "Yargıtay ve Danıştay'ın yapısında ve işleyişinde getirilmesi düşünülen değişiklikler de yargı bağımsızlığına ve tarafsızlığına yönelik saldırıdır"

BURSA (AA) -  Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, "İç Güvenlik Paketi ve Yargı Paketi" ile ilgili, "Yargıtay ve Danıştay'ın yapısında ve işleyişinde getirilmesi düşünülen değişiklikler de yargı bağımsızlığına ve tarafsızlığına yönelik saldırıdır" dedi.

Demiröz, Bursa Barosu Başkanlık Makamı'nda "İç Güvenlik Paketi ve Yargı Paketi" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Paketle Türkiye 'nin artık kontrolsüz bir istihbarat ve emniyet devletine dönüşeceğini ileri süren Demiröz şunları kaydetti:

 "Yargıtay ve Danıştay'ın yapısında ve işleyişinde getirilmesi düşünülen değişiklikler de yargı bağımsızlığına ve tarafsızlığına yönelik saldırıdır. Bununla iktidar her tür yargı kararlarına müdahale etme olanağına kavuşacaktır. Yargıtay ve Danıştay'da yapılması düşünülen bu değişiklikler kuşkusuz yargıda dizayndır. İktidarın hızlı sonuç veren yargı gerekçesi gerçek olsa yıllardır istinaf mahkemeleri kuruluşunu geciktirmez ve buna ağırlık verirdi. Hukuksuz ve keyfi yetkilerle her birimizin yaşamı adeta devletin her alana karıştığı  bir yapıya bürünecek. Biz Bursa Barosu olarak önceden olduğu gibi bundan sonra da hukuku yok sayan yapılanmalara karşı hukuk ve demokrasi  mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz."